Movistar Team (gizonezkoen taldea)

Movistar Team, txirrindularitza talde profesional nafarra da; UCI Pro Tour-ean partaide dena. Bere babesle nagusia Movistar telekomunikazioen enpresa espainiarra da.

Movistar Team (gizonezkoen taldea)
Movistar Team 2017 logo.svg
Datuak
Izen ofiziala
Reynolds, Banesto, iBanesto.com, Illes Balears-Banesto, Illes Balears, Illes Balears-Caisse d'Épargne, Caisse d'Épargne-Illes Balears, Caisse d'Épargne eta Movistar Team
Izen laburraMOV
Motatxirrindularitza talde profesionala, UCI Trade Team I (en) Itzuli, ProTeama eta WorldTeama
HerrialdeaEspainia
EntrenatzaileaEusebio Untzue, Jose Luis Arrieta, Alfonso Galilea, Txente García Acosta, José Luis Jaimerena, José Luis Laguía eta Pablo Lastras (en) Itzuli
Osatuta
Historia
Sorrera1980
Taldearen koloreak Taldearen koloreak Taldearen koloreak
Taldearen koloreak
Taldearen koloreak
 
Etxekoa
webgune ofiziala
Facebook: movistarteam Twitter: Movistar_Team Instagram: movistar_team Edit the value on Wikidata
Artikulu hau gizonezkoen taldea buruzkoa da; beste esanahietarako, ikus «Movistar Team».

Momentuz 25 gizonez osatutako taldea lortu du Eusebio Unzuek.

HistoriaAldatu

"Movistar Team" txirrindularitza taldea 2011-an sortutako taldea da, aldez aurretik beste izenak izan dituen taldetatik eratorria, azkena Caisse d´epargne izan da.

HorniduraAldatu

2022ko taldeaAldatu

 Pertsonala
TxirrindulariaJaiotza-dataHerrialdeaAurreko taldea
Alex Aranburu1995.eko irailak 19  EspainiaAstana-Premier Tech (2021)
Jorge Arcas1992.eko uztailak 8  EspainiaLizarte (2015)
William Barta1996.eko urtarrilak 4  Ameriketako Estatu BatuakEF Education-Nippo (2021)
Iñigo Elosegi1998.eko martxoak 6  EspainiaLizarte (2019)
Imanol Erbiti1983.eko azaroak 15  Espainia
Iván García Cortina1995.eko azaroak 20  EspainiaBahrain McLaren (2020)
Abner González2000.eko urriak 9  Puerto RicoInteja-Imca-Ridea DCT (2019)
Juri Hollmann1999.eko abuztuak 30  AlemaniaHeizomat rad-net.de (2019)
Gorka Izagirre1987.eko urriak 7  EspainiaAstana-Premier Tech (2021)
Johan Jacobs1997.eko martxoak 1  SuitzaLotto-Soudal U23 (2019)
Matteo Jorgenson1999.eko uztailak 1  Ameriketako Estatu BatuakJelly Belly-Maxxis (2018)
Max Kanter1997.eko urriak 22  AlemaniaTeam DSM (2021)
Oier Lazkano1999.eko azaroak 7  EspainiaCaja Rural-Seguros RGA (2021)
Enric Mas1995.eko urtarrilak 7  EspainiaDeceuninck-Quick Step (2019)
Lluís Mas1989.eko urriak 15  EspainiaCaja Rural-Seguros RGA (2018)
Gregor Mühlberger1994.eko apirilak 4  AustriaBora-Hansgrohe (2020)
Mathias Norsgaard1997.eko maiatzak 5  DanimarkaRiwal Readynez (2019)
Nélson Oliveira1989.eko martxoak 6  PortugalLampre-Merida (2015)
Antonio Pedrero1991.eko urriak 23  EspainiaInteja-MMR Dominican cycling team (2015)
Vinicius Rangel Costa2001.eko maiatzak 26  BrasilTelco.m-On Clima-Osés (2021)
Óscar Rodríguez Garaikoetxea1995.eko maiatzak 6  EspainiaAstana-Premier Tech (2021)
José Joaquín Rojas1985.eko ekainak 8  EspainiaAstana (2006)
Einer Rubio1998.eko otsailak 22  KolonbiaAran Vejus (2019)
Sergio Samitier1995.eko abuztuak 31  EspainiaEuskadi Basque Country-Murias (2019)
Gonzalo Serrano1994.eko abuztuak 17  EspainiaCaja Rural-Seguros RGA (2020)
Iván Sosa1997.eko urriak 31  KolonbiaIneos Grenadiers (2021)
Albert Torres1990.eko apirilak 26  EspainiaInteja-Dominican cycling team (2018)
Alejandro Valverde1980.eko apirilak 25  EspainiaComunidad Valenciana-Kelme (2004)
Carlos Verona1992.eko azaroak 4  EspainiaMitchelton-Scott (2018)
Iturria : UCI

Kanpo estekakAldatu