KAE Ligako 2015eko denboraldia

2015eko KAE Liga
Kontxako banderarako sailkapena 07 08.jpg
Getaria KAE Ligako garaikurra berriz lortzen saiatuko da, 2014ko denboraldian irabazi ostean.
Datu orokorrak
Antolatzailea Kantauriko Arraun Elkartea
Partaideak 26 talde (12+14)
Estropadak 27 estropada (14+13)
Hasiera 2015eko ekainaren 20a
Amaiera 2015eko abuztuaren 30a
Palmaresa
Txapelduna Getaria AE (147 p.)
Txapeldunordea Zumaia AE (137 p.)
Ohorezko tx. Ondarroa AE (130 p.)
Deustu-Bilbo AT (122 p.)
Jaitsiera CR Santoña (15 p.)
2014
2016

KAE Ligako 2015eko denboraldia KAE Liga arraun lehiaketaren hamargarren denboraldia izan zen. Ekainaren 20an hasi eta abuztuaren 30an bukatu zen. Aurreko urteko txapeldunak, Getariako Arraun Elkarteak, Liga berriz eskuratu zuen.

Lehenengo mailaAldatu

PartaideakAldatu

Kolorea Izena Arraun Elkartea Trainerua Entrenatzailea Herria/Udala Herrialdea 2014
Deustu-Bilbo Deustu Arraun Taldea Tomatera   Gerardo Ranero Deustu, Bilbo Bizkaia 2.a (KAE2)
Donostiarra Kaiarriba Arraun Elkartea Torrekua II   Xabier Zabala Donostia Gipuzkoa 5.a
Elantxobe Elantxobe Arraun Elkartea Artarri   Aitor Alzibar Elantxobe Bizkaia 6.a
Getaria Getariako Arraun Elkartea Esperantza   Gorka Etxeberria Getaria Gipuzkoa 1.a
Lekittarra Isuntza Arraun Elkartea Isuntza   Josu Aboitiz Lekeitio Bizkaia 3.a
Ondarroa Ondarroa Arraun Elkartea Antiguako Ama   Gotzon Arrasate Ondarroa Bizkaia 4.a
Orio B Orio Arraunketa Elkartea San Nikolas   Asier Colina Orio Gipuzkoa 9.a
Pedreña Sociedad Deportiva de Remo Pedreña Seve Ballesteros   Alejandro Mantilla Pedreña, Marina de Cudeyo Kantabria 12.a (TKE)
Santoña Club de Remo Santoña Virgen del Puerto   Fernando Vinatea Santoña Kantabria 10.a
Santurtzi Itsasoko Ama Arraun Elkartea Sotera   Javier Pérez Santurtzi Bizkaia 8.a
Zarautz Zarautz Arraun Elkartea Enbata   Iñaki Mendizabal Zarautz Gipuzkoa 1.a (KAE2)
Zumaia Aita Mari Arraun Elkartea Telmo Deun   Francisco Frances Zumaia Gipuzkoa 2.a

EstropadakAldatu

Taldea Garaipenak Banderak
Getaria 3 Zarautz, Donostiarra, Zumaia
Zumaia 4 Elantxobe, Santurtzi, Lekeitio, Getaria
Deustu 1 Marina de Cudeyo
Donostiarra 3 Orio-Bixigu, Santoña, Bilbo Hiria
Pedreña 1 Ondarroa

SailkapenaAldatu

Emaitza Arraun Elkartea Puntuak 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Estropadak Lorpena
1 Getaria 147 12 12 10 10 12 9 11 12 11 12 11 8 8 9 5 Igoera play-offa
2 Zumaia 137 7 9 12 12 7 7 10 8 12 11 12 9 11 10 4
3 Ondarroa 130 6 10 11 11 11 11 9 11 9 7 10 11 6 7 - Ohorezko txanda
4 Deustu-Bilbo 122 9 8 9 7 10 12 7 9 7 8 8 7 10 11 1
5 Lekittarra 119 8 11 8 8 8 10 8 10 10 9 9 3 9 8 -
6 Donostiarra 112 10 7 4 6 9 8 12 7 6 6 7 6 12 12 3
7 Pedreña 104 11 6 6 9 6 6 6 5 8 10 6 12 7 6 1
8 Zarautz 69 5 4 7 4 5 5 5 6 5 5 4 4 5 5 -
9 Orio B 58 3 3 5 3 4 3 3 4 4 4 5 10 4 3 -
10 Santurtzi 50 4 5 2 5 3 4 4 2 3 3 3 5 3 4 -
11 Elantxobe 29 2 2 3 2 2 2 2 3 2 2 1 2 2 2 - Jaitsiera play-offa
12 Santoña 15 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 1 1 1 - 2016ko KAE-2 Liga

Bigarren mailaAldatu

PartaideakAldatu

Kolorea Izena Arraun Elkartea Trainerua Entrenatzailea Herria/Udala Herrialdea 2014
Arkote Arkote Arraun Taldea Plentzitarra   Peio De Vega Plentzia Bizkaia 3.a
Bermeo-Urdaibai B Bermeo Urdaibai Arraun Elkartea Bou Bizkaia   Josu Munitiz/Juan Olarte Bermeo Bizkaia 10.a
Castro Sociedad Deportiva de Remo Castreña La Marinera   Jose Antonio Cuero Castro Urdiales Kantabria 12.a (KAE)
Colindres Club de Remo Colindres Villa de Colindres   Cristobal Alonso Colindres Kantabria 15.a
Donostiarra B Kaiarriba Arraun Elkartea Torrekua   Mikel Kortadi Donostia Gipuzkoa 13.a
Getxo Getxo Arraun Elkartea Goizeko izarra   Imanol Cascante Getxo Bizkaia 7.a
Hibaika Hibaika Arraun Elkartea Madalen   Alexander Orena Errenteria Gipuzkoa 6.a
Hondarribia B Hondarribia Arraun Elkartea Ama Guadalupekoa   Juan Luis Silanes Hondarribia Gipuzkoa 4.a
Iberia Iberia Arraun Elkartea Hojalatera   Jose Juaristi Sestao Bizkaia -
Lutxana Lutxana Arraun Elkartea Erandiotarra   Ander Agirre Erandio Bizkaia 8.a
Mundaka Mundakako Arraun Taldea Mundakarra   Sabino Astigarraga Mundaka Bizkaia 5.a
Oiartzungo Itsaslapurrak Oiartzungo Itsaslapurrak Arraun Elkartea Azkuene   Borja Mena Oiartzun Gipuzkoa -
San Pedro B Sanpedrotarra Arraun Elkartea Libia   Isidoro Sistiaga San Pedro, Pasaia Gipuzkoa 11.a (KAE)
Zumaia B Aita Mari Arraun Elkartea Telmo Deun   Ramon Erostarbe Zumaia Gipuzkoa 12.a

SailkapenaAldatu

Emaitza Arraun Elkartea Puntuak 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Estropadak Lorpena
1 Hondarribia B 174 14 12 13 14 12 12 14 14 14 13 14 14 14 8 2016ko KAE Liga
2 Castro 173 13 14 14 12 14 14 13 13 13 14 13 13 13 5 Igoera play-offa
3 San Pedro B 149 10 13 12 11 13 13 11 12 12 9 12 12 9 -
4 Arkote 136 12 10 5 10 11 11 12 11 11 10 11 10 12 - Ohorezko txanda
5 Hibaika 136 11 11 9 13 9 10 10 10 10 11 10 11 11 -
6 Getxo 112 8 9 10 6 10 7 9 8 7 12 9 7 10 -
7 Lutxana 99 7 8 8 8 8 9 7 9 8 7 6 6 8 -
8 Mundaka 96 9 6 7 9 6 8 8 6 9 8 7 8 5 -
9 Oiartzungo Itsaslapurrak 76 5 5 6 7 7 2 6 7 6 5 8 5 7 -
10 Donostiarra B 59 6 2 3 5 5 5 3 4 4 6 3 9 4 -
11 Colindres 53 3 4 2 3 4 6 5 5 2 4 5 4 6 -
12 Zumaia B 43 4 3 5 2 2 3 4 3 5 3 4 3 2 -
13 Bermeo-Urdaibai B 40 2 7 4 4 3 4 2 2 3 2 2 2 3 -
14 Iberia 13 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 -

EstropadakAldatu

Taldea Garaipenak Banderak
Hondarribia B 8 Iberia, Plentzia, Portu Zarra, Oiartzun, Bermeo B, Castro, Ria del Asón, Hondarribia-Promozioa
Castreña 5 Donostiarra, San Pedro, Errenteria, Zumaia, Mundaka
San Pedro B 1 Erandio (ez puntuagarria)

KAE 1era igoera play-offakAldatu

  • Erandion eta Hondarribian.
# Taldea Guztira 1 2 Emaitza
1 Castreña 5 2 3 Igo
2 San Pedro B 5 3 2
3 Elantxobe 2 1 1 Jeitsi

ErreferentziakAldatu

Kanpo estekakAldatu