Ireki menu nagusia
2004ko Poloniako Itzulia.

Poloniako Itzulia (ofizialki Tour de Pologne eta polonieraz: Wyścig Dookoła Polski) hasieratik UCI ProTourren (gaur egun UCI WorldTour deitua) zati den etapatan banatutako txirrindularitza lasterketa bat da.

1993 arte zaletuentzako proba bat izan zen, horregatik, ordura arteko garaile gehienak poloniarrak izan ziren.

PalmaresaAldatu

PodiumakAldatu

Hori kolorez, zaletuentzako izan ziren edizioak:

Urtea Garailea Bigarrena Hirugarrena
1928   Polonia Feliks Wiecek   Polonia Wiktor Olecki   Polonia Stanislaw Klosowicz
1929   Polonia Jozef Stefanski   Polonia Eugeniusz Michalak   Polonia Waclaw Kolodziejczyk
1930-1932 Ez zen osaptu
1933   Polonia Jerzy Lipinski   Polonia Wiktor Olecki   Polonia Stanislaw Wasilewski
1934-1936 Ez zen ospatu
1937   Polonia Boleslaw Napierala   Polonia Stanislaw Wasilewski   Polonia Jozef Kapiak
1938 Ez zen ospatu
1939   Polonia Boleslaw Napierala   Polonia Marian Rzeznicki   Polonia Mieczyslaw Jaskolski
1940-1946 Ez zen ospatu
1947   Polonia Stanislaw Grzelak   Polonia Zdzislaw Stolarczyk   Polonia Boleslaw Napierala
1948   Polonia Waclaw Wojcik   Polonia Lucjan Pietraszewski   Polonia Waclaew Wrzesinski
1949   Italia Francesco Locatelli   Errumania Marin Niculescu   DEN Kaj-Allan Olsen
1950-1951 Ez zen ospatu
1952   Polonia Waclaw Wojcik   Polonia Jozef Kapiak   Polonia Mieczyslaw Ulik
1953   Polonia Mieczyslaw Wilczewski   Polonia Waclaw Wojcik   Polonia Gregorz Chwiendacz
1954   Polonia Marian Wieckowski   Polonia Stanislaw Bugalski   Polonia Adam Wisniewski
1955   Polonia Marian Wieckowski   Polonia Wieslaw Podobas   Polonia Adam Wisniewski
1956   Polonia Marian Wieckowski   Polonia Stanislaw Bugalski   Polonia Wieslaw Podobas
1957   Polonia Henryk Kowalski   Polonia Stanislaw Bugalski   Polonia Waclaew Wrzesinski
1958   Polonia Boguslaw Fornalczyk   Belgika Costant Goossens   Polonia Stanislaw Gazda
1959   Polonia Wieslaw Podobas   Polonia Stanislaw Gazda   Herbehereak Dick Enthoven
1960   Belgika Roger Diercken   Polonia Jan Kudra   URS Anatolij Olizarenko
1961   Polonia Henryk Kowalski   Polonia Boguslaw Fornalczyk   DDR Eberhard Butzke
1962   Polonia Jan Kudra   Belgika Roger Swerts   Polonia Sylwester Goral
1963   Polonia Stanislaw Gazda   Polonia Stanislaw Pawlowski   Polonia Jozef Beker
1964   Polonia Rajmund Zielinski   Polonia Wladislaw Kozlowski   Polonia Jan Magiera
1965   Polonia Jozef Beker   Polonia Jerzy Mikolajczyk   Polonia Wladislaw Kozlowski
1966   Polonia Jozef Gawliczek   Polonia Jan Magiera   Polonia Tadeusz Zadrozny
1967   Polonia Andrzej Blawdzin   Polonia Aleksiej Kulibin   Polonia Jozef Mikolajczyk
1968   Polonia Jan Kudra   Polonia Marian Forma   Polonia Stanislaw Demel
1969   Polonia Wojciech Matusiak   Polonia Zygmunt Hanusik   Polonia Ryszard Szurkowski
1970   Polonia Jan Stachura   Polonia Czeslaw Polewiak   Polonia Tadeusz Szpak
1971   Polonia Stanislaw Szozda   Polonia Jan Smyrak   Frantzia Ladislav Zakretta
1972   Espainia José Luis Viejo   Polonia Tadeusz Mytnik   Frantzia Stanislaw Gazda
1973   Polonia Lucjan Lis   Polonia Ryszard Szurkowski   Frantzia Tadeusz Mytnik
1974   Belgika André Delcroix   Belgika Ludo Peeters   Frantzia Wojciech Matusiak
1975   Polonia Tadeusz Mytnik   DDR Hans-Joachim Hartnick   Polonia Marian Majkowski
1976   Polonia Janusz Kowalski   Polonia Jan Brzezny   DDR Hans-Joachim Vogel
1977   Polonia Lechoslaw Michalak   Polonia Tadeusz Skrzypek   DDR Michael Schiffner
1978   Polonia Jan Brzezny   Polonia Tadeusz Wojtas   Polonia Jan Jankiewicz
1979   Polonia Henryk Charucki   Polonia Janusz Kowalski   Polonia Jan Krawczyk
1980   Polonia Czeslaw Lang   Polonia Tadeusz Wojtas   Polonia Jan Jankiewicz
1981   Polonia Jan Brzezny   Polonia Roman Cieslak   Polonia Slawomir Podwojniak
1982   Polonia Andrzej Mierzejewski   DDR Jan Schur   TCH Stanislaw Masiar
1983   Polonia Tadeusz Krawczyk   Polonia Andrzej Serediuk   Polonia Andrzej Mierzejewski
1984   Polonia Andrzej Mierzejewski   Polonia Tadeusz Kreawczyk   Polonia Tadeusz Piotrowicz
1985   Polonia Marek Lesniewski   Polonia Zdzislaw Wrona   Polonia Dariusz Zakrzewski
1986   Polonia Marek Kulas   Polonia Zbigniew Ludwiniak   Polonia Miroslaw Uryga
1987   Polonia Zbigniew Piatek   Polonia Marek Lesniewski   Polonia Czeslaw Lukaszewicz
1988   Polonia Andrzej Mierzejewski   URS Arvid Tammesalu   Polonia Mieczyslaw Karlowicz
1989   Polonia Marek Wrona   Polonia Slawomir Krawczyk   Polonia Robert Krzyzostaniak
1990   Polonia Mieczyslaw Karlowicz   URS Grigorij Isczenko   Polonia Tomasz Brozyna
1991   Polonia Dariusz Baranowski   Polonia Mariusz Bilewski   Polonia Marek Kaminski
1992   Polonia Dariusz Baranowski   Lituania Raimondas Rumsas   BLR Igor Pastaukhowicz
1993   Polonia Dariusz Baranowski   Polonia Marek Lesniewski   Lituania Jonas Romanovas
1994   Italia Maurizio Fondriest   Italia Marco Lietti   Polonia Tomasz Brozyna
1995   Polonia Zbigniew Spruch   Italia Fabrizio Guidi   Polonia Dariusz Baranowski
1996   Errusia Vjačeslav Džavanjan   Italia Maurizio Fondriest   Italia Andrea Noé
1997   Suitza Rolf Jaermann   Polonia Zenon Jaskula   SLO Saso Sviben
1998   Errusia Sergej Ivanov   Frantzia Jacky Durand   Italia Fabio Malberti
1999   Polonia Tomasz Brożyna   Polonia Cezary Zamana   Alemania Jens Voigt
2000   Polonia Piotr Przydzial   Polonia Piotr Wadecki   Errusia Sergej Ivanov
2001   Txekia Ondrej Sosenka   Alemania Jens Voigt   Polonia Piotr Przydzial
2002   Frantzia Laurent Brochard   Polonia Tomaz Brozyna   Polonia Marek Rutkiewicz
2003   Polonia Cezary Zamana   Italia Andrea Noè   Belgika Dave Bruylandts
2004   Txekia Ondrej Sosenka   Portugal Hugo Sabido   Italia Franco Pellizotti
2005   Luxenburgo Kim Kirchen   Herbehereak Pieter Weening   Herbehereak Thomas Dekker
2006   Alemania Stefan Schumacher   Australia Cadel Evans   Italia Alessandro Ballan
2007   Belgika Johan Vansummeren   Herbehereak Robert Gesink   Luxenburgo Kim Kirchen
2008   Alemania Jens Voigt   DEN Lars Ytting Bak   Italia Franco Pellizotti
2009   Italia Alessandro Ballan   Espainia Daniel Moreno   Norvegia Edvald Boasson Hagen
2010   Irlandako Errepublika Daniel Martin   SLO Grega Bole   Herbehereak Bauke Mollema
2011   Eslovakia Peter Sagan   Irlandako Errepublika Daniel Martin   Italia Marco Marcato
2012   ITA Moreno Moser   POL Michał Kwiatkowski   COL Sergio Henao
2013   NED Pieter Weening   EH Ion Izagirre   FRA Christophe Riblon
2014   POL Rafał Majka   EH Ion Izagirre   EH Beñat Intxausti
2015   EH Ion Izagirre   BEL Bart De Clercq   BEL Ben Hermans
2016   BEL Tim Wellens   ITA Fabio Felline   ITA Alberto Bettiol
2017   BEL Dylan Teuns   POL Rafał Majka   NED Wout Poels
Wikimedia Commonsen badira fitxategi gehiago, gai hau dutenak: Poloniako Itzulia