Ireki menu nagusia

2016ko Bizkaiko Bertsolari Txapelketa apirilaren 10 eta abenduaren 17 bitartean ospatu zen. 66 bertsolarik hartuk zuten parte eta guztira 18 saio egin ziren: lehenbiziko faseko 9 kanporaketa, bigarren faseko 5 kanporaketa, 3 finalaurreko eta finala. Finala abenduaren 17an Bilboko Miribilla kiroldegian ospatu zen eta Xabier Amurizak jantzi zion txapela Etxahun Lekue irabazleari.

2016ko Bizkaiko Bertsolari Txapelketa
Etxahun Lekue bertsolaria 2008an.jpg
Antolatzailea Bizkaiko Bertsolari Elkartea
Parte-hartzaileak 66 bertsolari
Finala Miribilla kiroldegia
(2016ko abenduaren 17an)
Txapelduna Etxahun Lekue
Txapeldunordea Xabat Galletebeitia

Parte-hartzaileakAldatu

SaioakAldatu

Lehenbiziko fasea: Udaberriko kanporaketakAldatu

BerrizAldatu

Berrizko kanporaketa Kultur Etxean izan zen, 2016ko apirilaren 10ko 17:30etan.

Bertsolaria Puntuak
Peru Vidal 178,5
Aitor Bizkarra 176,5
Beñat Romero 163
Lander Ibarluzea 159,5
Mikel Galartza 146,25
Iñaki Lersundi 130

BermeoAldatu

Bermeoko kanporaketa Kafe Antzokian izan zen, 2016ko apirilaren 17ko 17:30etan.

Bertsolaria Puntuak
Ander Elortegi 179,5
Julen Ibarguengoitia 159,5
Aitor Arrutia 153
Jone Larrinaga 147,5
Imanol Arrutia 132
Daniel de Miguel 94

ErandioAldatu

Erandioko kanporaketa Josu Murueta Kultur Etxean izan zen, 2016ko apirilaren 23ko 17:30etan.

Bertsolaria Puntuak
Arrate Illaro 188
Paule Loizaga 161
Illart Gumuzio 142,5
Aitor Esteban Etxebarria 142,5
Gurutz Uruburu 137
Bikain Urkiri 94,5

OndarroaAldatu

Ondarroako kanporaketa Beikozini aretoan izan zen, 2016ko apirilaren 24ko 17:30etan.

Bertsolaria Puntuak
Nerea Ibarzabal 188,5
Mikel Retolaza 174,5
Iñaki Iturriotz 172
Txaber Altube 171
Iker Garitagoitia 144,5
Peio Azkarate 132

DerioAldatu

Derioko kanporaketa Gurea aretoan izan zen, 2016ko apirilaren 30eko 17:30etan.

Bertsolaria Puntuak
Imanol Uria 189
Mikel Goiriena 180
Beñat Vidal 166
Aissa Intxausti 161,5
Ion Barrocal 157,5
Itxaso Paia 156,5
Xabier Irakulis 139,5
Koldo Gezuraga 132

GueñesAldatu

Gueñeseko kanporaketa Sodupeko Kultur Etxean izan zen, 2016ko maiatzaren 7ko 17:30etan.

Bertsolaria Puntuak
Josu Landeta 168
Eneko Arrate 166,5
Txaber Ormazabal 164,5
Peio Arondo 150,5
Axier Goñi 136
Jon Larrabide 111

OrozkoAldatu

Orozkoko kanporaketa Donibane aretoan izan zen, 2016ko maiatzaren 8ko 17:30etan.

Bertsolaria Puntuak
Garikoitz Sarriugarte 182
Asier Galarza 161
Nuria Cortada 155,5
Ibon Larrazabal "Larra" 148
Ekaitz Larrazabal 145,5
Joanes Igeregi 131

ArrigorriagaAldatu

Arrigorriagako kanporaketa Lonbo aretoan izan zen, 2016ko maiatzaren 14ko 17:30etan.

Bertsolaria Puntuak
Joseba Artza 183,5
Arkaitz Zipitria 168,5
Unai Mendiburu 160,5
Ander Aldazabal 155
Igor Galarza 148
Galder Bilbao 125,5

GetxoAldatu

Getxoko kanporaketa Fadura kiroldegian izan zen, 2016ko maiatzaren 22ko 17:30etan.

Bertsolaria Puntuak
Malen Amenabar 183
Inazio Vidal 176,5
Igor Menika 173,5
Julen Erezuma 169,5
Joseba Barandiaran 169
Aitor Ruiz 133,5


Bigarren fasea: Udazkeneko kanporaketakAldatu

MungiaAldatu

Mungiako kanporaketa Olalde aretoan izan zen, 2016ko urriaren 15ko 17:30etan.

Bertsolaria Puntuak
Miren Amuriza 531
Aitor Bizkarra 474,5
Imanol Uria 446
Garikoitz Sarriugarte 440
Aissa Intxausti 422,5
Mikel Retolaza 414,5

SestaoAldatu

Sestaoko kanporaketa Musika eskolako aretoan izan zen, 2016ko urriaren 22ko 17:30etan.

Bertsolaria Puntuak
Eneko Abasolo 447
Arrate Illaro 431
Peru Vidal 426
Asier Galarza 411,5
Inazio Vidal 409
Josu Landeta 405

IgorreAldatu

Igorreko kanporaketa Lasarte aretoan izan zen, 2016ko urriaren 23eko 17:30etan.

Bertsolaria Puntuak
Beñat Ugartetxea 487
Julen Erezuma 444
Malen Amenabar 437,5
Iñaki Iturrioz 385
Arkaitz Zipitria 382
Paule Loizaga 326

LeioaAldatu

Leioako kanporaketa Kultur Auditoriumean izan zen, 2016ko urriaren 29ko 17:30etan.

Bertsolaria Puntuak
Ibon Ajuriagogeaskoa 483
Ander Elortegi 467
Txaber Altube 461
Joseba Artza 460
Mikel Goiriena 454
Joseba Barandiaran 447

ZaldibarAldatu

Zaldibarko kanporaketa Olazar frontoian izan zen, 2016ko azaroaren 5eko 17:30etan.

Bertsolaria Puntuak
Nerea Ibarzabal 474,5
Eneko Arrate 438,5
Peio Ormazabal 429,5
Beñat Vidal 426
Igor Menika 388,5
Beñat Romero 386,5

FinalaurrekoakAldatu

Markina-XemeinAldatu

Markina-Xemeingo saioa lehenengo finalaurrekoa izan zen. 2016ko azaroaren 19ko 17:30etan ospatu zen Uni frontoian.

Bertsolaria Puntuak
Jone Uria 514,5
Nerea Ibarzabal 482
Eneko Abasolo 478,5
Oihana Bartra 476
Txaber Altube 450,5
Joseba Barandiaran 396,5

BasauriAldatu

Basauriko saioa bigarren finalaurrekoa izan zen. 2016ko azaroaren 27ko 17:30etan ospatu zen Artunduagako polkiroldegian.

Bertsolaria Puntuak
Beñat Ugartetxea 508
Onintza Enbeita 497
Xabat Galletebeitia 495
Imanol Uria 474
Joseba Artza 442,5
Aitor Bizkarra 420

LarrabetzuAldatu

Larrabetzuko saioa hirugarren finalaurrekoa izan zen. 2016ko abenduaren 3ko 17:30etan ospatu zen Udal pilotalekuan.

Bertsolaria Puntuak
Etxahun Lekue 527,5
Ibon Ajuriagogeaskoa 507,5
Miren Amuriza 504,5
Mikel Goiriena 439,5
Ander Elortegi 434
Julen Erezuma 410,5

FinalaAldatu

BilboAldatu

Finala Bilbon ospatu zen, Miribilla Kiroldegian, 2016ko abenduaren 17ko 17:00etan.

Bertsolaria Puntuak
Etxahun Lekue 930
Xabat Galletebeitia 893.5
Jone Uria 549,5
Onintza Enbeita 538
Ibon Ajuriagogeaskoa 535,5
Nerea Ibarzabal 534
Miren Amuriza 531,5
Beñat Ugartetxea 510,5

Kanpo loturakAldatu