Ireki menu nagusia

Esku Huskako Binakako Pilota Txapelketa Nagusia (2017)

PilotariakAldatu

Final laurdenetako ligaxkaAldatu

1. jardunaldiaAldatu

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
16/12/02 Gurutzeaga pilotalekua Ezkurdia-Merino II.a Artola-Albisu 20-22
16/12/03 Remontival pilotalekua Olaizola II.a-Untoria Bengoetxea VI.a-Larunbe 22-16
16/12/04 Beloki pilotalekua Irribarria-Rezusta Elezkano II.a-Zabaleta 22-17
16/12/06 Beotibar pilotalekua Urrutikoetxea-Beroitz Altuna III.a-Barriola 16-22


2. jardunaldiaAldatu

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
16/12/08 Zierbenako Udal pilotalekua Olaizola II.a-Untoria Elezkano II.a-Zabaleta 22-19
16/12/09 Atano III.a pilotalekua Mendizabal III.a*-Tolosa* Artola-Albisu 11-22
16/12/10 Labrit pilotalekua Irribarria-Rezusta Ezkurdia-Merino II.a 22-10
16/12/11 Santi Brouard pilotalekua Bengoetxea VI.a-Larunbe Urrutikoetxea-Beroitz 22-13


3. jardunaldiaAldatu

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
16/12/13 Ederrena pilotalekua Elezkano II.a-Zabaleta Artola-Albisu 10*(22)-11 (1)
16/12/16 Zubikoa pilotalekua Irribarria-Rezusta Mendizabal III.a*-Tolosa* 22-17
16/12/17 Labrit pilotalekua Bengoetxea VI.a-Larunbe Ezkurdia-Merino II.a 18-22
16/12/18 Bizkaia pilotalekua Olaizola II.a-Untoria Urrutikoetxea-Imaz* 18-22

(1) Iñaki Artola zauritu eta Elezkano II.a-Zabaleta bikoteak irabazi zuen


4. jardunaldiaAldatu

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
16/12/22 Uarkape pilotalekua Urrutikoetxea-Imaz* Ezkurdia-Merino II.a 15-22
16/12/23 Biaizpe pilotalekua Mendizabal III.a*-Barriola Elezkano II.a-Zabaleta 3-22
16/12/24 Beotibar pilotalekua Bengoetxea VI.a-Larunbe Víctor*-Albisu 20-22
16/12/25 Astelena pilotalekua Irribarria-Rezusta Olaizola II.a-Untoria 22-7


5. jardunaldiaAldatu

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
16/12/30 Etxebarriko Udal pilotalekua Bengoetxea VI.a-Larunbe Elezkano II.a-Zabaleta 22-18
16/12/31 Bizkaia pilotalekua Irribarria-Rezusta Urrutikoetxea-Imaz* 22-21
17/01/01 Astelena pilotalekua Ezkurdia-Merino II.a Altuna III.a-Barriola 18-22
17/01/02 Beotibar pilotalekua Olaizola II.a-Untoria Víctor*-Albisu 22-9


6. jardunaldiaAldatu

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/01/05 Beotibar pilotalekua Irribarria-Rezusta Víctor*-Albisu 22-13
17/01/06 Astelena pilotalekua Urrutikoetxea-Imaz* Elezkano II.a-Zabaleta 16-22
17/01/07 Labrit pilotalekua Bengoetxea VI.a-Larunbe Altuna III.a-Barriola 12-22
17/01/08 La Juventud pilotalekua Ezkurdia-Merino II.a Víctor*-Untoria 22-12


7. jardunaldiaAldatu

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/01/13 Daniel Ugarte pilotalekua Irribarria-Rezusta Bengoetxea VI.a-Larunbe 16-22
17/01/14 Labrit pilotalekua Olaizola II.a-Untoria Altuna III.a-Barriola 16-22
17/01/15 Adarraga pilotalekua Ezkurdia-Merino II.a Jaka*-Zabaleta 22-15
17/01/16 Beotibar pilotalekua Urrutikoetxea-Imaz* Víctor*-Albisu 22-18


8. jardunaldiaAldatu

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/01/18 Larreta pilotalekua Jaka*-Zabaleta Altuna III.a-Barriola 22-5
17/01/20 Kurtzea pilotalekua Bengoetxea VI.a-Larunbe Víctor*-Albisu 10-22
17/01/21 Labrit pilotalekua Irribarria-Rezusta Olaizola II.a-Untoria 22-19
17/01/22 Madalensoro pilotalekua Urrutikoetxea-Imaz* Ezkurdia-Merino II.a 22-20


9. jardunaldiaAldatu

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/01/27 Mallabia pilotalekua Urrutikoetxea-Imaz* Víctor*-Albisu 18-22
17/01/28 Labrit pilotalekua Ezkurdia-Merino II.a Elezkano II.a-Zabaleta 21-22
17/01/29 Ogeta pilotalekua Olaizola II.a-Untoria Altuna III.a-Barriola 22-12
17/01/30 Beotibar pilotalekua Irribarria-Rezusta Bengoetxea VI.a-Larunbe 21-22


10. jardunaldiaAldatu

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/02/03 Atano III.a pilotalekua Irribarria-Rezusta Ezkurdia-Merino II.a 22-18
17/02/04 Igarondo pilotalekua Víctor*-Albisu Altuna III.a-Barriola 22-8
17/02/04 Labrit pilotalekua Bengoetxea VI.a-Larunbe Urrutikoetxea-Imaz* 22-9
17/02/05 Bizkaia pilotalekua Olaizola II.a-Untoria Elezkano II.a-Zabaleta 22-15


11. jardunaldiaAldatu

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/02/10 Urdulizko Udal pilotalekua Olaizola II.a-Untoria Bengoetxea VI.a-Larunbe 20-22
17/02/11 Unibertsitatea Jai Alai Urrutikoetxea-Imaz* Altuna III.a-Barriola 22-21
17/02/11 Labrit pilotalekua Irribarria-Rezusta Elezkano II.a-Zabaleta 22-18
17/02/12 Ereta pilotalekua Ezkurdia-Merino II.a Víctor*-Albisu 22-12


12. jardunaldiaAldatu

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/02/17 Uranzu pilotalekua Elezkano II.a-Zabaleta Víctor*-Albisu 22-6
17/02/18 Ogeta pilotalekua Irribarria-Rezusta Altuna III.a-Merino* 22-12
17/02/19 Astelena pilotalekua Bengoetxea VI.a-Larunbe Ezkurdia-Merino II.a 8-22
17/02/20 Beotibar pilotalekua Olaizola II.a-Untoria Urrutikoetxea-Imaz* 21-22


13. jardunaldiaAldatu

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/02/25 Labrit pilotalekua Olaizola II.a-Untoria Ezkurdia-Merino II.a 22-16
17/02/26 Astelena pilotalekua Irribarria-Rezusta Artola-Albisu 22-19
17/02/27 Beotibar pilotalekua Urrutikoetxea-Imaz* Elezkano II.a-Zabaleta 22-19
17/02/28 Beotibar pilotalekua Bengoetxea VI.a-Larunbe Altuna III.a-Barriola 22-17


14. jardunaldiaAldatu

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/03/03 Bergarako Udal pilotalekua Irribarria-Rezusta Urrutikoetxea-Imaz* 22-7
17/03/04 Labrit pilotalekua Olaizola II.a-Untoria Artola-Albisu 22-16
17/03/05 Adarraga pilotalekua Ezkurdia-Merino II.a Altuna III.a-Barriola 15-22
17/03/06 Beotibar pilotalekua Bengoetxea VI.a-Larunbe Jaka*-Zabaleta 18-22


Final laurdenetako ligaxkaren sailkapenaAldatu

Pilotariak Partida jokatuak Partida irabaziak Partida galduak Aldeko tantoak Kontrako tantoak Ezb.
Irribarria - Rezusta 14 12 2 301 222 +79
Olaizola II.a - Untoria 14 7 7 267 257 +10
Bengoetxea VI.a - Larunbe 14 7 7 256 268 -12
Elezkano II.a - Zabaleta 14 7 7 275 234 +41
Ezkurdia - Merino II.a 14 6 8 270 256 +14
Artola - Albisu 14 6 8 236 263 -27
Urrutikoetxea - Imaz* 14 6 8 247 293 -46
Altuna III.a - Barriola 14 5 9 216 275 -59


Finalaurreko ligaxkaAldatu

1. jardunaldiaAldatu

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/03/11 Labrit pilotalekua Olaizola II.a-Untoria Bengoetxea VI.a-Larunbe 18-22
17/03/12 Astelena pilotalekua Irribarria-Rezusta Elezkano II.a-Zabaleta 22-15


2. jardunaldiaAldatu

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/03/18 Labrit pilotalekua Olaizola II.a-Untoria Elezkano II.a-Zabaleta 22-15
17/03/19 Atano III.a pilotalekua Irribarria-Rezusta Bengoetxea VI.a-Larunbe 22-14


3. jardunaldiaAldatu

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/03/25 Labrit pilotalekua Bengoetxea VI.a-Larunbe Jaka*-Zabaleta 22-17
17/03/26 Bizkaia pilotalekua, Bilbao Irribarria-Rezusta Olaizola II.a-Untoria -


Finalaurreko ligaxkaren sailkapenaAldatu

Pilotariak Partida jokatuak Partida irabaziak Partida galduak Aldeko tantoak Kontrako tantoak Ezb.
Irribarria-Rezusta 2 2 0 44 29 +15
Bengoetxea VI.a-Larunbe 3 2 1 57 56 +1
Olaizola II.a-Untoria 2 1 1 39 36 +3
Elezkano II.a-Zabaleta 3 0 3 47 66 -19


FinalaAldatu

Data Pilotalekua Gorria Urdina Emaitza
17/04/09 Bizkaia pilotalekua Irribarria-Rezusta Bengoetxea VI.a-Larunbe 22-14

Pilotari onenaren sailkapenaAldatu

Pilotari Irabazi Galdu Puntu Puntu/partida
Irribarria 17 15 387 24,18
Rezusta 17 15 386 24,12
Olaizola II.a 15 8 365 24,33
Bengoetxea VI.a 17 8 365 22,81
Zabaleta 16 7 343 21,44.
Urrutikoetxea 14 6 342 24,43
Albisu 14 6 295 21,07
Larunbe 17 8 275 17,18
Ezkurdia 14 7 275 19,64
Merino II.a 14 6 262 18,71
Untoria 16 8 256 16
Altuna III.a 11 5 250 22,73
Elezkano II.a 13 5 230 17,69
Imaz 12 6 182 15,17
Barriola 11 5 175 15,1
Víctor 10 4 152 15,2
Artola 5 2 99 19,8
Jaka 3 2 66 22
Mendizabal III.a 3 0 42 14
Tolosa 2 0 26 13
Beroitz 2 0 17 8,5
Merino 1 0 8 8