2000ko Kontxako Bandera

2000ko Kontxako Bandera
Datu orokorrak
Antolatzailea Donostiako Udala
Partaideak 8
Estropadak 2 estropada
Hasiera 2000ko irailaren 3a
Amaiera 2000ko irailaren 10a
Palmaresa
Txapelduna Euskal Herria Orio
Txapeldunordea Euskal Herria Illunbe (Trintxerpe)
1999
2001

2000ko Kontxako Bandera (Banderaren 105. ekitaldia, garai hartan 98. ekitaldia bezala aurkeztu bazen ere) urte honetako irailaren 3 eta 10ean jokatu zen, Orio Arraunketa Elkarteak bere 30. Kontxako Bandera eskuratu zuen.

KontakizunaAldatu

Bi jardunaldiak irabaziz lortu zuen garaipena Oriok, hala ere esan behar da Trintxerpeko Illunbe Kirol Elkartea bere historiako denboraldi onenean gertu ibili zela.

Donostiarren ordezkaria Donostia Arraun Lagunak izan zen.

Kontxako Banderarako Sailkapen estropada Oriok irabazi zuen 11. aldiz eta honetan ere Illunbe izan zen bigarrena. 21 traineruk hartu zuten parte, 11 gipuzkoarrek, lau bizkaitarrek, bi galiziarrek, bi kantabriarrek, eta lapurtar eta asturiar banak.

Parte-hartzaileakAldatu

Talde parte-hartzaileak
Taldeak Traineruak Patroiak
  Astillero
  Donibaneko Arraunlariak
  Donostia Arraun Lagunak
  Hondarribia
  Illunbe
  Koxtape
  Orio
  Tirán
San José XI
Añares
Lugañene
Ama Guadalupekoa
Azkuene
Erreka
Kanpa
Tirán
Juan Mari Lujanbio
Jesus Mari Azkarate
Asier Lopez
Aitor Carrillo
Gaizka Garmendia
Joseba Arbona
Oskar Rodriguez
Raul Rey eta J. M. Francisco

EmaitzakAldatu

Behin betiko denborak
Postua Elkartea 1. Eguna 2. Eguna Denera Diferentzia
1 Orio 20:28:84 19:54:55 40:23:39
-
2 Illunbe 20:35:29 20:04:42 40:39:71 + 0:16:32
3 Tirán 20:40:12 20:08:78 40:48:90 + 0:25:51
4 Pasai Donibane 20:31:23 20:21:10 40:52:33 + 0:28:94
5 Hondarribia 20:49:29 20:15:21 41:04:50 + 0:41:11
6 Astillero 21:06:13 20:15:03 41:21:16 + 0:57:77
7 Donibaneko Arraunlariak 21:08:20 20:23:82 41:32:02 + 1:08:63
8 Donostia Arraun Lagunak 20:56:53 20:42:23 41:38:76 + 1:15:37

Tripulazio irabazleaAldatu

  • Orio Arraunketa Elkartea
    • Entrenatzailea: Migel Angel Lizarralde "Altxerri"
    • Patroia: Oskar Rodriguez
    • Arraunlariak: Jon Redondo, Gorka Puertas, Enrique Lopez, Angel Odriozola, Jon Iriondo, Aitor Dorronsoro, Luis Goñi, Ibon Gaztañazpi, Jon Salsamendi, Ibon Urbieta, Gorka Etxeberria, Migel Angel Lizarralde "Altxerri" eta Migel Angel Sarasua.

Sailkapen estropadaAldatu

Postua Taldea Denbora
1 Orio 20:19,57
2 Illunbe 0:24,28
3 Tiran 20:29,31
4 Donibaneko Arr. 20:30,62
5 Astillero 20:31,22
6 P.D. Koxtape 20:37,19
7 Hondarribia 20:39,55
8 Isuntza 20:40,49
9 Urdaibai 20:41,47
10 Castro 20:42,26
11 Ondarroa 20:42,56
12 Zumaia 20:43,31
13 Mecos 20:52,86
14 Arkote 21:01,12
15 San Pedro 21:04,03
16 Santiagotarrak 21:04,44
17 Ur Kirolak 21:10,43
18 Castropol 21:26,63
19 Mutriku 21:48,50
20 Hernani 22:05,26
21 Ur Joko 23:11,813


Ikus, gaineraAldatu

Kanpo estekakAldatu