Ireki menu nagusia

Miliarra mila milioi da, hau da, 109.

1000000000
Kardinala 1000000000
miliar
Ordinala 1000000000.
miliargarren
Faktorizazioa
Beste sistema batzuetan
Erromatarra N/A
Bitarra 1110111001101011001010000000002
Hirutarra 21202002000210100013
Lautarra 3232122302200004
Bostarra 40220000000005
Seitarra 2431212453446
Zortzitarra 73465450008
Hamabitarra 23AA9385412
Hamaseitarra 3B9ACA0016
Hogeitarra FCA000020
Hogeitamaseitarra GJDGXS36


Matematika Artikulu hau matematikari buruzko zirriborroa da. Wikipedia lagun dezakezu edukia osatuz.