Milioia mila milako da, hau da, 106. SI unitateekin aritzean mega aurrizkia erabili ohi da milioia adierazteko.

1000000
Kardinala1 000 000
milioi
Ordinala1 000 000.
milioigarren
Faktorizazioa26 · 56
Beste sistema batzuetan
ErromatarraM
Bitarra111101000010010000002
Hirutarra12122102020013
Lautarra33100210004
Bostarra2240000005
Seitarra332333446
Zortzitarra36411008
Hamabitarra40285412
HamaseitarraF424016
Hogeitarra6500020
HogeitamaseitarraLFLS36
Hamarretik 1 milioira bitarteko potentziak bistaratzea

Kanpo estekakAldatu


  Artikulu hau matematikari buruzko zirriborroa da. Wikipedia lagun dezakezu edukia osatuz.