Ireki menu nagusia

Milioia mila milako da, hau da, 106. SI unitateekin aritzean mega aurrizkia erabili ohi da milioia adierazteko.

1000000
Kardinala 1 000 000
milioi
Ordinala 1 000 000.
milioigarren
Faktorizazioa 26 · 56
Beste sistema batzuetan
Erromatarra M
Bitarra 111101000010010000002
Hirutarra 12122102020013
Lautarra 33100210004
Bostarra 2240000005
Seitarra 332333446
Zortzitarra 36411008
Hamabitarra 40285412
Hamaseitarra F424016
Hogeitarra 6500020
Hogeitamaseitarra LFLS36
Wikimedia Commonsen badira fitxategi gehiago, gai hau dutenak: Milioi Aldatu lotura Wikidatan
Matematika Artikulu hau matematikari buruzko zirriborroa da. Wikipedia lagun dezakezu edukia osatuz.