Milioi

1000000 (zenbakia)» orritik birbideratua)

Milioia mila milako da, hau da, 106. SI unitateekin aritzean mega aurrizkia erabili ohi da milioia adierazteko.

1000000
Kardinala1 000 000
milioi
Ordinala1 000 000.
milioigarren
Faktorizazioa26 · 56
Beste sistema batzuetan
ErromatarraM
Bitarra111101000010010000002
Hirutarra12122102020013
Lautarra33100210004
Bostarra2240000005
Seitarra332333446
Zortzitarra36411008
Hamabitarra40285412
HamaseitarraF424016
Hogeitarra6500020
HogeitamaseitarraLFLS36
Hamarretik 1 milioira bitarteko potentziak bistaratzea

Kanpo estekakAldatu


  Artikulu hau matematikari buruzko zirriborroa da. Wikipedia lagun dezakezu edukia osatuz.