4. linea (Bartzelonako metroa)

Bartzelonako metroaren linea

Bartzelonako metroaren 4. linea sarean aurreikustako hamabi lineetako bat da. Trinitat Nova eta La Pau geltokiak lotzen du. Linea 1973n inauguratu zen Urquinaona eta Joanic geltokien artean.[1]

Trinitat Nova ↔ La Sagrera
Barcelona Metro Logo.svg L4 barcelona.svg
Estació metro Selva de Mar 02 2019.jpg
Datu orokorrak
Garraio motaMetroa
EskualdeakBartzelona,
 Katalan Herriak
Geltokiak22
JabeaAutoritat del Transport Metropolità
Ustiapena
Hasiera1973
EragileaTransports Metropolitans de Barcelona
Datu teknikoak
Luzera17,3 km
Galiboa1 435 mm

Etorkizunean, linea beste hiru geltokitan luzatuko da: Santander, Sagrera | TAV eta La Sagrera.

GeltokiakAldatu

    
 Eskema   Geltokia   Gunea   Konexioak 
  ↓ 0:00     0:35 Trinitat Nova 1       
0:02     0:34 Via Júlia 1
0:03     0:32 Llucmajor 1
0:07   0:29 Maragall 1     
0:09     0:27 Guinardó | Sant Pau 1
0:10     0:25 Alfons X 1
0:12     0:24 Joanic 1
0:14   0:22 Verdaguer 1     
0:16     0:20 Girona 1
0:17     0:18 Passeig de Gràcia 1                        
0:19   0:17 Urquinaona 1     
0:20     0:16 Jaume I 1
0:22     0:14 Barceloneta 1               
0:23   0:12 Ciutadella | Vila Olímpica 1     
0:26     0:10 Bogatell 1
0:27     0:08 Llacuna 1
0:28     0:07 Poblenou 1
0:30     0:05 Selva de Mar 1     
0:31     0:04 El Maresme | Fòrum 1     
0:32     0:03 Besòs Mar 1
0:34     0:02 Besòs 1       
0:35     0:00 ↑   La Pau 1     

ErreferentziakAldatu

Ikus, gaineraAldatu

Kanpo estekakAldatu