2. linea (Bartzelonako metroa)

Bartzelonako metroaren linea

Bartzelonako metroaren 2. linea sarean aurreikustako hamabi lineetako bat da. Paral·lel eta Pompeu Fabra geltokiak lotzen du. Linea 1995n inauguratu zen Sant Antoni eta Sagrada Família geltokien artean.[1]

Paral·lel ↔ Pompeu Fabra
Barcelona Metro Logo.svg L2 barcelona.svg
Estació de Verneda del metro de Barcelona.jpg
Datu orokorrak
Garraio motaMetroa
EskualdeakBartzelona, Sant Adrià de Besòs eta Badalona,
 Katalan Herriak
Geltokiak18
JabeaAutoritat del Transport Metropolità
Ustiapena
Hasiera1924
EragileaTransports Metropolitans de Barcelona
Datu teknikoak
Luzera13,1 km
Galiboa1 435 mm

Etorkizunean, linea beste bost geltokitan luzatuko da: Poble Sec, Montjuïc, La Foixarda, Foc eta Fira. Ondoren, L9 barcelona.svg lineko tuneletik jarraituko du Aeroport T1 geltokiraino.

GeltokiakAldatu

    
 Eskema   Geltokia   Gunea   Konexioak 
  ↓ 0:00     0:30 Paral·lel 1       
0:02     0:28 Sant Antoni 1
0:04     0:27 Universitat 1     
0:05     0:26 Passeig de Gràcia 1                        
0:07     0:24 Tetuan 1
0:09     0:22 Monumental 1
0:11     0:20 Sagrada Família 1     
0:13     0:18 Encants 1
0:14     0:17 Clot 1                
0:16     0:15 Bac de Roda 1
0:17     0:13 Sant Martí 1
0:19     0:12 La Pau 1     
0:21     0:10 Verneda 1
0:23     0:08 Artigues | Sant Adrià 1
0:25     0:05 Sant Roc 1     
0:27     0:04 Gorg 1          
0:29     0:02 Pep Ventura 1
0:30     0:00 ↑   Pompeu Fabra 1

ErreferentziakAldatu

Ikus, gaineraAldatu

Kanpo estekakAldatu