Zerrenda:Creu de Sant Jordi-rekin 2023an sarituak

Pertsonak aldatu

Pertsona Wikidata Deskribapena Jarduera Irudia
Julieta Serrano Q435308 aktore espainiarra aktore
antzerki aktore
zinema aktore
 
Francesc Buscató Q2319582 saskibaloi entrenatzaile
entrenatzaile
saskibaloi jokalari
 
Agustí Villaronga Q2624598 zinema aktore
film-zuzendari
gidoilari
 
Jaume Sisa i Mestres Q3110913 Musikari katalana egile abeslari
musikari
 
Joan Pere Viladecans Q5692084 margolari espainiarra margolari
diseinatzaile
 
Antoni Miró Q11905895 margolari espainiarra margolari
eskultore
 
Dolors Bramon Q11917592 filologo
unibertsitateko irakasle
idazle
saiakeragile
historialari
 
Zoraida Burgos i Matheu Q20102300 liburuzain
idazle
poeta
Jordi Cuixart i Navarro Q21530373 enpresaburu
aktibista
 
Xavier Nieto Q55995362 arkeologo
Custodia Moreno Q61360526 ekintzaile sozial
erizain
Antoni Gelonch Q93415662 mezenas
idazle
cultural communicator
Miquel Morera i Darbra Q110971663 borrokalari
eskultore
Ignasi Garcia Clavel Q114736600 hezitzaile
filologo
politikari
Vicki Bernadet Rius Q117404910 aktibista
Joana Costa Benaiges Q117844204 armadore
Arrantzale
Edelmira Domènech Q117845991 mediku
psikologo
Bombo Ndir Q117846004 irakasle
kultura-ekintzaile
Maria del Carme Valls i Farrà Q117846014 abeslari
Josefina Vilajosana Carné Q117846017 zeramikari

Entitateak aldatu

Entitatea Wikidata Deskribapena Irudia
Estopa Q773703
 
Companyia Elèctrica Dharma Q4894861
 
Bordegassos de Vilanova Q8250847
 
Juventud de la Farándula Q19715209
 
El Círcol Q20875711
 
HIPRA Q97368212
Associació pels Drets Sexuals i Reproductius Q112776929
Associació Societat Cultural i Esportiva La Lira Q112776976
Orfeó Vigatà Q112777086
 
Gran Teatre del Liceu Q118492617