Ziklo-kroseko Belgikako Txapelketak

Ziklo-kroseko Belgikako Txapeketak
MaillotBélgica.svg
Orokortasunak
KirolaZiklo-kros
Sorrera1910
Ekitaldi kopurua3 (urtea: 1978)
MotaZiklo-kros
HerrialdeaBEL Belgika
Palmaresa
Azken garaileaBEL Roger De Vlaeminck
Garaipen gehien lortu duenaBEL Roger De Vlaeminck
(3 garaipen)
Dokumentazioa Wikidata-logo S.svg

Belgikako Ziklo-kross Txapelketak 1910 urteaz geroztik egiten dituzte. Irabazle aipagarrienak honako hauek dira, Erik De Vlaeminck eta Roger De Vlaeminck anaiak, Roland Liboton edo Sven Nys besteak beste.

PalmaresaAldatu

Année Urrea Zilarra Brontzea
1910 Philippe Thys
1912 Joseph Van Ingelghem Jean Delafaille Pierre Everaerts
1913 Moerenhout Henri Modeste Lambert Jean Delafaille
1914 Joseph Van Ingelghem Guillaume Perwez Victor Doms
1921 René Vermandel Gaston Carels Théodore Van Eetvelde
1922 Maurice De Waele Pieter Speeckaert Gérard Debaets
1923 Théodore Van Eetvelde Henri Moerenhout Maurice De Waele
1924 Joseph Van Dam Maurice De Waele Charles Mondelaers
1925 Pé Verhaegen Joseph Van Dam Georges Lemaire
1926 Henri Moerenhout Dieudonné Smets Charles Meunier
1927 Jean Meeuwis Georges Ronsse Emile Deguitte
1928 Jules Goedhuys Auguste Verdijck Norbert Van den Eynde
1929 Georges Ronsse Jules Goedhuys Louis Delannoy
1930 Georges Ronsse Maurice Seynaeve Jean Meeuwis
1931 Jules Goedhuys Alfons Schepers Godfried De Vocht
1932 Jef Demuysere Léopold Roosemont Louis Hardiquest
1933 Maurice Seynaeve Léopold Roosemont Jules Goedhuys
1934 Maurice Seynaeve Jules Geens Kamiel Vermassen
1935 Maurice Seynaeve Jules Kneepkens Jules Geens
1936 Maurice Seynaeve Jules Kneepkens Jules Geens
1937 Maurice Seynaeve Alexis Michiels Omer Thys
1938 Omer Thys Pierre Vermeiren Kamiel Vermassen
1939 Omer Thys Kamiel Vermassen Lode Michiels
1941 Richard Blendeman Julien Douws Eugeen Jacobs
1942 Eugeen Jacobs Lode Poels Joseph Somers
1943 Eugeen Jacobs Richard Blendeman Joseph Somers
1944 Frans Van Hellemont Lode Poels Georges Claes
1945 Georges Vandermeirsch Lode Michiels Eugeen Jacobs
1946 Georges Vandermeirsch Lode Michiels Oscar Goethals
1947 Georges Vandermeirsch Lode Michiels Odiel Vanden Meerschaut
1948 Frans De Coster Odiel Vanden Meerschaut Frans Loyaert
1949 Georges Vandermeirsch Frans De Coster Eugeen Jacobs
1950 Firmin Van Kerrebroeck Georges Vandermeirsch Michel Decroix
1951 Georges Vandermeirsch Firmin Van Kerrebroeck Michel Decroix
1952 Firmin Van Kerrebroeck Frans Feremans Irené De Keyser
1953 Georges Furnière Roger De Clercq Firmin Van Kerrebroeck
1954 Frans Feremans Roger De Clercq Charles Van Houtte
1955 Firmin Van Kerrebroeck Roger De Clercq Charles Van Houtte
1956 Firmin Van Kerrebroeck Roger De Clercq Calixte Van Steenbrugge
1957 René De Rey Georges Furnière Roger De Clercq
1958 Firmin Van Kerrebroeck Roger De Clercq Hendrik Willems
1959 René De Rey Firmin Van Kerrebroeck Hendrik Willems
1960 Roger De Clercq Firmin Van Kerrebroeck Pierre Kumps
1961 Firmin Van Kerrebroeck Herman Van Caester Pierre Kumps
1962 Roger De Clercq Albert Van Damme Pierre Kumps
1963 Albert Van Damme Jozef Matheussen Pierre Kumps
1964 Roger De Clercq René De Rey Albert Van Damme
1965 (a) Albert Van Damme Pierre Kumps Léon Scheirs
1965 (b) Albert Van Damme René De Rey Robert Vermeire
1966 Erik De Vlaeminck Freddy Nijs René De Clercq
1967 Albert Van Damme Roger De Vlaeminck Herman Van Caester
1968 Erik De Vlaeminck Julien Vanden Haesevelde Freddy Nijs
1969 Albert Van Damme Roger De Vlaeminck Daniel Van Damme
1971 Erik De Vlaeminck Albert Van Damme René De Clercq
1972 Erik De Vlaeminck Albert Van Damme Michel Baele
1973 Albert Van Damme Michel Baele Julien Vanden Haesevelde
1974 Roger De Vlaeminck Albert Van Damme Michel Baele
1975 Roger De Vlaeminck Erik De Vlaeminck Marc De Block
1976 Marc De Block Albert Van Damme Erik De Vlaeminck
1977 Marc De Block Albert Van Damme Erik De Vlaeminck
1978 Roger De Vlaeminck Eric Desruelle Jan Teugels
1979 Jan Teugels Roger De Vlaeminck Robert Vermeire
1980 Roland Liboton Robert Vermeire Johan Ghyllebert
1981 Roland Liboton Robert Vermeire Johan Ghyllebert
1982 Roland Liboton Robert Vermeire Johan Ghyllebert
1983 Roland Liboton Robert Vermeire Johan Ghyllebert
1984 Roland Liboton Robert Vermeire Johan Ghyllebert
1985 Roland Liboton Rudy De Bie Robert Vermeire
1986 Roland Liboton Paul De Brauwer Rudy De Bie
1987 Roland Liboton Paul De Brauwer Yvan Messelis
1988 Roland Liboton Paul De Brauwer Danny De Bie
1989 Roland Liboton Yvan Messelis Danny De Bie
1990 Danny De Bie Roland Liboton Yvan Messelis
1991 Danny De Bie Paul De Brauwer Johan Museeuw
1992 Danny De Bie Guy Vandijck Paul De Brauwer
1993 Paul Herijgers Danny De Bie Paul De Brauwer
1994 Peter Van Den Abeele Danny De Bie Filip Van Luchem
1995 Marc Janssens Erwin Vervecken Peter Van Den Abeele
1996 Erwin Vervecken Paul Herijgers Mario De Clercq
1997 Paul Herijgers Mario De Clercq Arne Daelmans
1998 Marc Janssens Erwin Vervecken Mario De Clercq
1999 Marc Janssens Mario De Clercq Sven Nys
2000 Sven Nys Erwin Vervecken Mario De Clercq
2001 Mario De Clercq Erwin Vervecken Bart Wellens
2002 Mario De Clercq Erwin Vervecken Sven Vanthourenhout
2003 Sven Nys Ben Berden Bart Wellens
2004 Bart Wellens Mario De Clercq Sven Nys
2005 Sven Nys Tom Vannoppen Ben Berden
2006 Sven Nys Erwin Vervecken Bart Wellens
2007 Bart Wellens Klaas Vantornout Sven Nys
2008 Sven Nys Bart Wellens Niels Albert
2009 Sven Nys Niels Albert Kevin Pauwels
2010 Sven Nys Klaas Vantornout Tom Meeusen
2011 Niels Albert Bart Wellens Kevin Pauwels
2012 Sven Nys Niels Albert Rob Peeters
2013 Klaas Vantornout Sven Nys Kevin Pauwels
2014 Sven Nys Rob Peeters Bart Wellens
2015 Klaas Vantornout Tom Meeusen Wout Van Aert
2016 Wout Van Aert Laurens Sweeck Sven Nys
2017 Wout Van Aert Kevin Pauwels Laurens Sweeck
2018 Wout Van Aert Laurens Sweeck Daan Soete
2019 Toon Aerts Wout Van Aert Michael Vanthourenhout
2020 Laurens Sweeck Eli Iserbyt Toon Aerts
2021 Wout Van Aert Toon Aerts Michael Vanthourenhout

Kanpo estekakAldatu