Nafarroako Erdialdeko autobusak

Nafarroako Hiriarteko Garraioaren autobus-emakida

Nafarroako Hiriarteko Garraioaren NAV-002 emakida Nafarroako Gobernuak diseinatutako NBus sare berriaren hamar emakidetako bat da. Gutxi gorabehera Erdialdea eskualdeari dagokio, eta guztira 35 udalerri daude emakida horren barruan. Iruñea eta Tafallaren arteko harremanak ere barne hartzen dira.

NAV-002
Iruñea ↔ Tafalla (Erdialdea)
Nafarroako Hiriarteko Garraioa
NBUS Tafalla autobusa.png
328 lineko autobus bat Tafallako autobus geltokian
Datu orokorrak
Garraio motaHiriarteko autobusa
EskualdeakErdialdea
Izarbeibar-Novenera
Erriberagoiena
Line kopurua16
Geltokiak97
Bidaiariak783 052 (2018)
JabeaNafarroako Gobernua
Webguneawww.nbus.nafarroa.eus
Ustiapena
Hasiera2022ko martxoaren 23a (0 urte)
EragileakHermanos Arriaga
Interbus
Ibilgailuak8
Datu teknikoak
Luzera440,6 km
Abiadura maximoa120 km/h
 Mapa

Emakidaren line guztiak 2022ko martxoaren 23an inauguratu ziren.[1] Eragilea Hermanos Arriaga eta Interbus enpresek osatutako aldi baterako enpresa-elkartea da.[2]

Guztira, 16 lineak daude, Tafallaren inguruan zentratuta.

KokapenaAldatu

Emakidak 35 udalerri hartzen ditu guztira, eta, horrela, beren "erreferentziazko hiriarekin" lotzen ditu, kasu honetan Tafallarekin. Gainera, udalerri gehienei Iruñera joateko aukera ematen die, geldialdi batzuek emakidaren lurraldea gainditzen duten arren. Honako hauek dira zerbitzutako udalerriak:

HistoriaAldatu

2020ko abuztuan, Bernardo Ziriza Nafarroako Gobernuko Lurralde Kohesiorako kontseilariak iragarri zuen bere departamentuak laster lehiaketara aterako zuela NBus sarerako aurreikusitako hamar emakiden bigarren esleipena: NAV-002, Erdialdeari dagokiona. Kontzesio berrian Orbaibarreko herri ugari agertuko lirateke, orduan garraio publikorik gabe. Guztira, Orisoain, Artariain, Munarrizketa, Iratxeta, Leotz, Uzkita, Santsomain, Benegorri, Bezkitz, Amatriain, Santsoain, Makirriain, Olleta, Eristain, Soltxaga, Oloritz, Orizin eta Etxague dira autobus zerbitzua izango duten herriak. Enborreko 3 line sortuko lirateke, 6 erradialak eta 7 eskarikoak. Tafallan, gainera, osasunetxeraino zabalduko litzateke zerbitzua, eta "Tafallako urbanoa" izeneko linea bat jarriko litzateke, udalerrian ezarritako 3 geralekuen berri emateko, ordutegi jakin batzuetan eskualdeko osasun-zentrora hedatzea barne.[3]

Hala ere, Errepide eta Logistika Garraioko Enpresarien Nafarroako Elkarteak (ANET) kontratazio publikoaren arloko erreklamazio berezi bat jarri zuen lizitazio-iragarkiaren eta kontratuaren pleguen aurka Nafarroako Kontratu Publikoen Administrazio Auzitegian. ANETen arabera, Nafarroako Gobernuak ez zituen bete Kontratu Publikoen Foru Legearen 2. artikuluan aurreikusitako tratu-berdintasunaren, publizitatearen, gardentasunaren eta lehiaren printzipioak; izan ere, eskaintzak aurkezteko epea 2020ko abuztuaren 10ean hasi zen Nafarroako Aldizkari Ofizialean, eta 2020ko abuztuaren 12an Europar Batasunako Aldizkari Ofizialean. Era berean, ANET elkarteak alegatu zuen Nafarroako Gobernua 2015 eta 2018 arteko lineen ustiapen-datuetan oinarritzen zela; 2020tik aurrera, berriz, eskaria oso bestelakoa izango zela, COVID-19 pandemiaren ondorioz, nahiz eta azterketa 2019an egin zen. Horregatik, kontratazioa baliogabetzat jotzeko eskatu zuten, bai eta aurkeztutako bideragarritasun-azterlana ere. ANETek erreklamazioa aurkeztu eta bi hilabetera, epaimahaiak zati batean onartu zuen erreklamazioa, eta bertan behera utzi zituen 10.1 klausula (eskaintzak esleitzeko prozesuari buruzkoa) eta IV. eranskina, baldintza-agiriko baldintzei buruzkoa.[4][5]

Horren ostean, Nafarroako Gobernuak epaimahaiaren eskakizunetara egokitu zuen iragarkia, eta 2020ko urriaren 31n argitaratu zuen berriro eskaintza. Iragarki hori berriro eten zen bi egun geroago, beste erreklamazio bat aurkezteagatik. Azkenik, 2021eko urtarrilaren 14an, Nafarroako Gobernuak aldatu egin zituen eskaintzak aurkezteko epeak, eta 2021eko otsailaren 8an amaitu; beraz, enpresa esleipenduna 2021eko udaberrian jakinaraziko da.[6][7]

2021eko maiatzean, Hermanos Arriaga eta Interbus enpresek osatutako Aldi Baterako Enpresa Elkartea NAV-002 emakidaren zerbitzuak 6 urtez emateko aukeratua izan zela iragarri zen. Emakida hori ustiatzen hasteko 2021eko abendua jarri zen epemuga gisa.[8][9]

2022ko martxoaren 23an, azkenean, Erdialdeko NAV-002 emakida jarri zen martxan, zerbitzua ematen zuten lineak ordeztuz.[10][11]

EmakidaAldatu

Linea Ibilbidea Hasiera Luzera (km) Geldialdiak Zerbitzutako egunak
320 IruñeaTafalla (autobidetik) 2022ko martxoaren 23a 37,0 6 AlAsAzOgOrLrIg
321 IruñeaErriberri 2022ko martxoaren 23a 43,6 8 AlAsAzOgOrLrIg
322 IruñeaTafalla (errepidetik) 2022ko martxoaren 23a 39,4 14 AlAsAzOgOrLrIg
323 TafallaMartzilla 2022ko martxoaren 23a 42,2 6 AlAsAzOgOrLrIg
324 TafallaFigarol 2022ko martxoaren 23a 48,3 11 AlAsAzOgOrLrIg
325 TafallaArrada 2022ko martxoaren 23a 37,2 8 AlAsAzOgOrLrIg
326 TafallaMendigorria 2022ko martxoaren 23a 20,1 3 AlAsAzOgOrLrIg
327 TafallaMiranda Arga 2022ko martxoaren 23a 28,8 5 AlAsAzOgOrLrIg
328 Tafallako hiribusa 2022ko martxoaren 23a 2,5 4 AlAsAzOgOrLrIg
329 TafallaEtxague 2022ko martxoaren 23a 21,6 7 AlAsAzOgOrLrIg
330 TafallaOlleta 2022ko martxoaren 23a 15,6 5 AlAsAzOgOrLrIg
331 TafallaUzkita 2022ko martxoaren 23a 24,6 8 AlAsAzOgOrLrIg
332 TafallaAmatriain 2022ko martxoaren 23a 21,4 6 AlAsAzOgOrLrIg
333 TafallaUxue 2022ko martxoaren 23a 18,5 3 AlAsAzOgOrLrIg
334 GaresArrizabalaga 2022ko martxoaren 23a 25,9 10 AlAsAzOgOrLrIg
335 LarragaLerin 2022ko martxoaren 23a 13,9 2 AlAsAzOgOrLrIg

GeldialdiakAldatu

Tafallan

Nahiz eta Tafallako autobus geltokiak transbordoak kontzesio honetan zentralizatzen dituen, hiria hiriko hainbat tokirekin lotzen duten 6 geldialdik zerbitzatzen dute.

Geldialdia Lineak Konexioak  
Autobus geltokia
(kokapena)
320 321 322 323 324 325 326 327 328    300 301 
  autobus geltokia
Errekoletak 7
(kokapena)
320 321 322 328 329 330 331 332 333    300 301 
  tren geltokia
Errekoletak 14
(kokapena)
320 321 322 328 329 330 331 332 333    300 301 
  tren geltokia
Nafarroa Beherea 7
(kokapena)
320 321 322 328    300 301 
Nafarroa Beherea /13
(kokapena)
320 321 322 328    300 301 
San Martin Unx 11
(kokapena)
328    osasunetxea
Iruñean

Iruñean, Iruñeko autobus geltokiak zentralizatzen ditu bidaiarien iritsierak eta irteerak, eta Nafarroako gainerako helmugekin lotzen ditu. Hiriburuan amaitzen edo hasten diren emakidako autobus guztiak hemen gelditzen dira. Hala ere, badira hirian zehar dauden beste geltoki batzuk, une jakin batzuetan ospitaleekin edo unibertsitateekin lotzen direnak, baina noizbehinka bakarrik ematen dute zerbitzua.

Geldialdia Lineak Konexioak  
Iruñeko autobus geltokia
(kokapena)
320 321 322    300 301 
  autobus geltokia
Pio XII /34
(kokapena)
320 321 322     2 4 15 18 N2
  ospitaleak
Pio XII /41
(kokapena)
321 322     2 4 15 18 N2
  ospitaleak
Sadar /6
(kokapena)
320 321 322     5 11 16 19 N3
Zaragoza 72
(kokapena)
320 322     5 11 16 19 N3
Zaragoza /72
(kokapena)
320 321 322     11 16 N3
  unibertsitate publikoa

LineakAldatu

Emakidaren lineak
 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 
320 | Iruñea ↔ Tafalla (autobidetik)
Geldialdiak:
6
Hasiera:
2022ko martxoaren 23a
Eragilea:
H. Arriaga & Interbus
Luzera:
37,0 km
Denbora:
35 min
Mapa:
ireki mapa
 Ibilbidea:
Iruñea → Tafalla
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Iruñea
autobus geltokia
Iruñea    300 301 321 322 
   1 2 3 4 5 8 9 10 11 12 15 16 17 18 20 21 23 25
   N1 N2 N3 N4 N7 N9
   autobus geltokia
    Iruñea
Zaragoza etorb. 72
Iruñea    321 322 
   5 11 16 19 N3
    Tafalla
Nafarroa Beherea etorb. 7
Tafalla    300 301 321 322 328 
    Tafalla
Errekoletak k. 14
Tafalla    300 301 321 322 328 329 330 331 332 333 
   tren geltokia
    Tafalla
autobus geltokia
Tafalla    300 301 321 322 323 324 325 326 327 328 
   autobus geltokia

Tafalla → Iruñea
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Tafalla
autobus geltokia
Tafalla    300 301 321 322 323 324 325 326 327 328 
   autobus geltokia
    Tafalla
Errekoletak k. 7
Tafalla    300 301 321 322 328 329 330 331 332 333 
   tren geltokia
    Tafalla
Nafarroa Beherea etorb. /13
Tafalla    300 301 321 322 328 
    Iruñea
Sadar k. /6
Iruñea    321 322 
   11 16 N3
  unibertsitate publikoa
    Iruñea
Zaragoza etorb. /72
Iruñea    321 322 
   5 11 16 19 N3
    Iruñea
Pio XII etorb. /34
Iruñea    321 322 
   2 4 15 18 N2
  ospitaleak
    Iruñea
autobus geltokia
Iruñea    300 301 321 322 
   1 2 3 4 5 8 9 10 11 12 15 16 17 18 20 21 23 25
   N1 N2 N3 N4 N7 N9
   autobus geltokia
 Ordutegiak:
Al-Or Al-Ig Al-Or Al-Or Al-Lr Al-Or Al-Or Al-Lr
Iruñea 07:40 09:40 10:40 14:40 15:40 16:40 20:40 21:35
Tafalla 08:16 10:16 11:16 15:16 16:16 17:16 21:16 22:11
Al-Or Al-Or Al-Lr Al-Or Al-Or Al-Lr Al-Or Al-Lr
Tafalla 06:40 07:20 08:40 10:40 12:20 15:50 16:30 18:20
Iruñea 07:19 07:59 09:26 11:19 12:59 16:29 17:09 18:59
321 | Iruñea ↔ Erriberri (autobidetik)
Geldialdiak:
8
Hasiera:
2022ko martxoaren 23a
Eragilea:
H. Arriaga & Interbus
Luzera:
43,6 km
Denbora:
50 min
Mapa:
ireki mapa
 Ibilbidea:
Iruñea → Erriberri
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Iruñea
autobus geltokia
Iruñea    300 301 320 322 
   1 2 3 4 5 8 9 10 11 12 15 16 17 18 20 21 23 25
   N1 N2 N3 N4 N7 N9
   autobus geltokia
    Iruñea
Pio XII etorb. /41
Iruñea    320 322 
   5 11 16 19 N3
    Tafalla
Nafarroa Beherea etorb. 7
Tafalla    300 301 320 322 328 
    Tafalla
Errekoletak k. 14
Tafalla    300 301 320 322 328 329 330 331 332 333 
   tren geltokia
    Tafalla
autobus geltokia
Tafalla    300 301 320 322 323 324 325 326 327 328 
  autobus geltokia
    Erriberri
Erromatar Rua /22
Erriberri    324 325 
    Erriberri
Maillata alkatea k. 24
Erriberri    324 325 

Erriberri → Iruñea
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Erriberri
Maillata alkatea k. 21
Erriberri    324 325 
    Erriberri
Erromatar Rua 8
Erriberri    324 325 
    Tafalla
autobus geltokia
Tafalla    300 301 320 322 323 324 325 326 327 328 
  autobus geltokia
    Tafalla
Errekoletak k. 7
Tafalla    300 301 320 322 328 329 330 331 332 333 
   tren geltokia
    Tafalla
Nafarroa Beherea etorb. /13
Tafalla    300 301 320 322 328 
    Iruñea
Sadar k. /6
Iruñea    320 322 
   11 16 N3
  unibertsitate publikoa
    Iruñea
Zaragoza etorb. /72
Iruñea    320 322 
   5 11 16 19 N3
    Iruñea
Pio XII etorb. /34
Iruñea    320 322 
   2 4 15 18 N2
  ospitaleak
    Iruñea
autobus geltokia
Iruñea    300 301 320 322 
   1 2 3 4 5 8 9 10 11 12 15 16 17 18 20 21 23 25
   N1 N2 N3 N4 N7 N9
   autobus geltokia
 Ordutegiak:
Al-Lr Lr Ig Al-Or Al-Ig Ig Al-Or Al-Lr Ig
Iruñea 08:20 10:00 10:40 12:20 13:10 15:00 18:10 19:10 20:40
Tafalla 08:58 10:38 11:20 13:00 13:55 15:38 18:55 19:50 21:20
Erriberri 09:09 10:49 11:31 13:11 14:06 15:49 19:06 20:01 21:31
Al-Lr Al-Lr Ig Al-Or Ig Al-Lr Al-Or
Erriberri 09:25 13:25 13:28 14:28 19:25 19:28 20:28
Tafalla 09:40 13:40 13:40 14:40 19:40 19:40 20:40
Iruñea 10:20 14:26 14:24 15:20 20:20 20:20 21:20
322 | Iruñea ↔ Tafalla (errepidetik)
Geldialdiak:
14
Hasiera:
2022ko martxoaren 23a
Eragilea:
H. Arriaga & Interbus
Luzera:
39,4 km
Denbora:
60 min
Mapa:
ireki mapa
 Ibilbidea:
Iruñea → Tafalla
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Iruñea
autobus geltokia
Iruñea    300 301 320 321 
   1 2 3 4 5 8 9 10 11 12 15 16 17 18 20 21 23 25
   N1 N2 N3 N4 N7 N9
   autobus geltokia
    Iruñea
Zaragoza etorb. 72
Iruñea    320 321 
   5 11 16 19 N3
    Iruñea
Pio XII etorb. /41
Iruñea    320 321 
   5 11 16 19 N3
    Noain
Errege k. /22
Noain Elortzibar    16 N3
    Tebas
Murubide 3
Tebas-Muru Artederreta
    Arrizabalaga
Zaragoza etorb. 14
Tebas-Muru Artederreta    334 
    Untzue   
Soroeta k. 2
Untzue
    Mendibil   
Iturri k. 7
Oloritz
    Barasoain
Navarro Doktore k. /10
Barasoain    329 331 332 
    Garinoain
Orbaibar k. /11
Garinoain
    Puiu
N-121 err. 29,2
Puiu    330 
    Tafalla
Nafarroa Beherea etorb. 7
Tafalla    300 301 320 321 328 
    Tafalla
Errekoletak k. 14
Tafalla    300 301 320 321 328 329 330 331 332 333 
   tren geltokia
    Tafalla
autobus geltokia
Tafalla    300 301 320 321 323 324 325 326 327 328 
  autobus geltokia

Tafalla → Iruñea
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Tafalla
autobus geltokia
Tafalla    300 301 320 321 323 324 325 326 327 328 
   autobus geltokia
    Tafalla
Errekoletak k. 7
Tafalla    300 301 320 321 328 329 330 331 332 333 
   tren geltokia
    Tafalla
Nafarroa Beherea etorb. /13
Tafalla    300 301 320 321 328 
Puiu
N-121 err. 29,2
Puiu    330 
Garinoain
Orbaibar k. 7-9
Garinoain
Barasoain
Navarro Doktore k. 10
Barasoain    329 331 332 
Mendibil   
Iturri k. /7
Oloritz
Untzue   
Soroeta k. 2
Untzue
Arrizabalaga
Zaragoza etorb. /10
Tebas-Muru Artederreta    334 
Tebas
Murubide 3
Tebas-Muru Artederreta
Noain
Errege k. 22
Noain Elortzibar    16 N3
    Iruñea
Sadar k. /6
Iruñea    320 321 
   11 16 N3
  unibertsitate publikoa
    Iruñea
Zaragoza etorb. /72
Iruñea    320 321 
   5 11 16 19 N3
    Iruñea
Pio XII etorb. /34
Iruñea    320 321 
   2 4 15 18 N2
  ospitaleak
    Iruñea
autobus geltokia
Iruñea    300 301 321 322 
   1 2 3 4 5 8 9 10 11 12 15 16 17 18 20 21 23 25
   N1 N2 N3 N4 N7 N9
   autobus geltokia
 Ordutegiak:
Al-Or Lr Al-Or Al-Ig Al-Or Al-Or Al-Or Ig Al-Lr
Iruñea 06:40 07:30 08:10 13:40 15:40 16:55 19:00 20:10 21:30
Tafalla 07:37 08:27 09:07 14:42 16:37 17:52 20:02 21:12 22:27
Lr Al-Or Lr Ig Al-Lr Ig Ig Al-Or Al-Lr Al-Or Ig Al-Or
Tafalla 06:15 06:40 07:15 08:35 08:40 11:30 12:30 13:40 15:40 17:45 19:00 20:15
Iruñea 07:16 07:41 08:16 09:36 09:47 12:31 13:31 14:47 16:41 18:46 20:01 21:16
323 | Tafalla ↔ Martzilla
Geldialdiak:
6
Hasiera:
2022ko martxoaren 23a
Eragilea:
H. Arriaga & Interbus
Luzera:
42,7 km
Denbora:
50 min
Mapa:
ireki mapa
 Ibilbidea:
Tafalla → Martzilla
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Tafalla
autobus geltokia
Tafalla    300 301 320 321 322 324 325 326 327 328 
  autobus geltokia
    Faltzes
Fausta Elorz k. /3
Faltzes
    Azkoien
Irurtzun k. 49
Azkoien
    Azkoien
Funes etorb. 4
Azkoien
    Funes
Nafarroa etorb. /1
Funes
    Martzilla
Geltoki etorb. 6
Martzilla

Martzilla → Tafalla
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Martzilla
Geltoki etorb. 1
Martzilla
    Funes
Nafarroa etorb. 1
Funes
    Azkoien
Funes etorb. 1
Azkoien
    Azkoien
Irurtzun k. 24
Azkoien
    Faltzes
Fausta Elorz k. /3
Faltzes
    Tafalla
autobus geltokia
Tafalla    300 301 320 321 322 324 325 326 327 328 
  autobus geltokia
 Ordutegiak:
Al-Or Ig Al-Or Al-Lr Al-Or Al-Or Al-Or Lr
Iruñetik  320   320   321   320   321   320   320 
Tafalla 06:45 10:20 11:20 13:55 16:20 19:00 21:20 22:15
Faltzes 07:08 10:43 11:43 14:18 16:43 19:23 21:43 22:38
Azkoien 07:20 10:55 11:55 14:30 16:55 19:35 21:55 22:50
Funes 07:31 11:06 12:06 14:41 17:06 19:46 22:06 23:01
Martzilla 07:37 11:12 12:12 14:47 17:12 19:52 22:12 23:07
Al-Or Al-Lr Ig Al-Or Al-Lr Al-Or Ig Al-Or
Martzilla 05:45 07:45 08:45 12:45 14:55 18:00 18:45 20:00
Funes 05:52 07:52 08:52 12:52 15:02 18:07 18:52 20:07
Azkoien 06:00 08:00 09:00 13:00 15:10 18:15 19:00 20:15
Faltzes 06:15 08:15 09:15 13:15 15:25 18:30 19:15 20:30
Tafalla 06:37 08:37 09:37 13:37 15:47 18:52 19:37 20:52
Iruñerantz  320   320   321   321   320   321 
324 | Tafalla ↔ Figarol
Geldialdiak:
11
Hasiera:
2022ko martxoaren 23a
Eragilea:
H. Arriaga & Interbus
Luzera:
48,3 km
Denbora:
60 min
Mapa:
ireki mapa
 Ibilbidea:
Tafalla → Figarol
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Tafalla
autobus geltokia
Tafalla    300 301 320 321 322 323 325 326 327 328 
  autobus geltokia
    Erriberri
Erromatar Rua /22
Erriberri    321 325 
    Erriberri
Maillata alkatea k. 24
Erriberri    321 325 
    Beire
Aragoi k. 6
Beire
    Pitillas
Beire k. 5
Pitillas
    Santakara
Aibar errep. 23
Santakara
    Melida
K. Berria 14
Melida
    Murelu Hautsi
K. Nagusia 64
Murelu Hautsi
    Zarrakaztelu
Aragoi k. /7
Zarrakaztelu
    Figarol   
Espainia pl. 1
Zarrakaztelu

Figarol → Tafalla
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Figarol   
Espainia pl. 1
Zarrakaztelu
    Zarrakaztelu
Aragoi k. /7
Zarrakaztelu
    Murelu Hautsi
K. Nagusia 55
Murelu Hautsi
Melida
K. Berria 14
Melida
Santakara
Aibar errep. /23
Santakara
Pitillas
Beire k. 16
Pitillas
Beire
Flamarique pl. 1
Beire
Erriberri
Maillata alkatea k. 21
Erriberri    321 325 
Erriberri
Maillata alkatea k. 24
Erriberri    321 325 
Erriberri
Erromatar Rua /22
Erriberri    321 325 
Tafalla
autobus geltokia
Tafalla    300 301 320 321 322 323 325 326 327 328 
  autobus geltokia
 Ordutegiak:
Ig Al-Or Al-Lr Al-Or Al-Or Al-Ig Lr
Iruñetik  320   320   321   320   321   320   320 
Tafalla 10:20 11:20 14:00 16:25 19:00 21:20 22:15
Erriberri 10:28 11:28 14:08 16:33 19:08 21:28 22:23
Santakara 10:53 11:53 14:33 16:58 19:33 21:53 22:48
Zarrakaztelu 11:14 12:14 14:54 17:19 19:54 22:14 23:09
Figarol 11:25 12:25 15:05 17:30 20:05 22:25 23:20
Al-Or Al-Lr Ig Al-Or Al-Lr Al-Ig
Figarol 05:30 07:30 08:30 12:30 15:15 18:30
Zarrakaztelu 05:42 07:42 08:42 12:42 15:27 18:42
Santakara 06:03 08:03 09:03 13:03 15:48 19:03
Erriberri 06:27 08:27 09:27 13:27 16:12 19:27
Tafalla 06:35 08:35 09:35 13:35 16:20 19:35
Iruñerantz  320   320   320   321   320   321 
325 | Tafalla ↔ Arrada
Geldialdiak:
8
Hasiera:
2022ko martxoaren 23a
Eragilea:
H. Arriaga & Interbus
Luzera:
37,2 km
Denbora:
35 min
Mapa:
ireki mapa
 Ibilbidea:
Tafalla → Arrada
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Tafalla
autobus geltokia
Tafalla    300 301 320 321 322 323 324 326 327 328 
  autobus geltokia
    Erriberri
Erromatar Rua /22
Erriberri    321 324 
    Erriberri
Maillata alkatea k. 24
Erriberri    321 324 
    Murelu Konde   
San Isidro k. 23
Murelu Konde
    Traibuenas   
San Juan k. 3
Murelu Konde
    Kaparrotsu
Zaragoza errep. 10
Kaparrotsu
    Arrada   
Nafarroa etorb. 18A
Murelu Konde

Arrada → Tafalla
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Arrada   
Nafarroa etorb. 18A
Murelu Konde
    Kaparrotsu
Zaragoza errep. /10
Kaparrotsu
    Traibuenas   
San Juan k. 3
Murelu Konde
    Murelu Konde   
San Isidro k. 23
Murelu Konde
    Erriberri
Maillata alkatea k. 21
Erriberri    321 324 
    Erriberri
Maillata alkatea k. 24
Erriberri    321 324 
    Erriberri
Erromatar Rua /22
Erriberri    321 324 
    Tafalla
autobus geltokia
Tafalla    300 301 320 321 322 323 324 326 327 328 
  autobus geltokia
 Ordutegiak:
Ig Al-Or Al-Lr Al-Or Al-Or Al-Ig Lr
Iruñetik  320   320   321   320   321   320   320 
Tafalla 10:20 11:20 14:00 16:20 19:00 21:20 22:15
Erriberri 10:28 11:28 14:08 16:28 19:08 21:28 22:23
Kaparrotsu 10:47 11:47 14:27 16:47 19:27 21:47 22:42
Arrada 10:56 11:56 14:36 16:56 19:36 21:56 22:51
Al-Or Al-Lr Ig Al-Or Al-Lr Al-Or Ig Al-Or
Arrada 05:50 07:50 08:50 12:50 15:00 18:15 18:50 20:00
Kaparrotsu 06:00 08:00 09:00 13:00 15:10 18:25 19:00 20:10
Erriberri 06:18 08:18 09:18 13:18 15:28 18:43 19:18 20:28
Tafalla 06:26 08:26 09:26 13:26 15:36 18:51 19:26 20:36
Iruñerantz  320   320   321   321   320   321 
326 | Tafalla ↔ Mendigorria
Geldialdiak:
3
Hasiera:
2022ko martxoaren 23a
Eragilea:
H. Arriaga & Interbus
Luzera:
20,1 km
Denbora:
25 min
Mapa:
ireki mapa
 Ibilbidea:
Tafalla → Mendigorria
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Tafalla
autobus geltokia
Tafalla    300 301 320 321 322 323 324 325 327 328 
  autobus geltokia
    Artaxoa
San Isidro Abeltzaina etorb. 2
Artaxoa
    Mendigorria
Larraga errep. /2
Mendigorria

Mendigorria → Tafalla
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Mendigorria
Larraga errep. /2
Mendigorria
    Artaxoa
Nafarroako Foru Aldundia etorb. 1
Artaxoa
    Tafalla
autobus geltokia
Tafalla    300 301 320 321 322 323 324 325 327 328 
  autobus geltokia
 Ordutegiak:
Al-Or Al-Lr Al-Lr
Iruñetik  321   321 
Tafalla 07:10 13:00 19:00
Artaxoa 07:25 13:15 19:15
Mendigorria 07:35 13:25 19:25
Gares 07:45
Al-Lr Al-Or Al-Lr Al-Or
Mendigorria 09:10 13:30 16:00 19:30
Artaxoa 09:21 13:41 16:11 19:41
Tafalla 09:35 13:55 16:25 19:55
Iruñerantz  321   320 

Oharra: lehen zerbitzua astelehenetik ostiralera Tafallatik Gareseraino hedatzen da.

327 | Tafalla ↔ Miranda Arga
Geldialdiak:
5
Hasiera:
2022ko martxoaren 23a
Eragilea:
H. Arriaga & Interbus
Luzera:
28,5 km
Denbora:
35 min
Mapa:
ireki mapa
 Ibilbidea:
Tafalla → Miranda Arga
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Tafalla
autobus geltokia
Tafalla    300 301 320 321 322 323 324 325 326 328 
  autobus geltokia
    Larraga
Berbintzana errep. 2
Larraga    335 
    Larraga
Berbintzana errep. 56-58
Larraga
    Berbintzana
K. Berria 3
Berbintzana
    Miranda Arga
San Benito etorb. /14
Miranda Arga

Miranda Arga → Tafalla
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Miranda Arga
San Benito etorb. /14
Miranda Arga
    Berbintzana
K. Berria 22
Berbintzana
    Larraga
Berbintzana errep. /56-58
Larraga
    Larraga
Lizarra errep. 2
Larraga    335 
    Tafalla
autobus geltokia
Tafalla    300 301 320 321 322 323 324 325 326 328 
  autobus geltokia
 Ordutegiak:
Al-Lr Al-Or Al-Lr
Iruñetik  321   321 
Tafalla 14:00 17:00 19:55
Larraga 14:18 17:18 20:13
Berbintzana 14:26 17:26 20:21
Miranda Arga 14:34 17:34 20:29
Al-Or Al-Lr Al-Lr
Berbintzana 06:40 10:02 17:42
Funes 06:49 10:11 17:51
Larraga 06:55 10:17 17:57
Tafalla 07:14 10:36 18:16
Iruñerantz  320   320   320 
328 | Tafallako hiribusa
Geldialdiak:
4
Hasiera:
2022ko martxoaren 23a
Eragilea:
H. Arriaga & Interbus
Luzera:
2,5 km
Denbora:
10 min
Mapa:
ireki mapa
 Ibilbidea:
Tafalla → Tafalla (zirkularra)
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Tafalla
autobus geltokia
Tafalla    300 301 320 321 322 323 324 325 326 327 
  autobus geltokia
    Tafalla
Errekoletak k. 7
Tafalla    300 301 320 321 322 329 330 331 332 333 
   tren geltokia
    Tafalla
Nafarroa Beherea etorb. /13
Tafalla    300 301 320 321 322 
    Tafalla
San Martin Unx k. 11
Tafalla   osasunetxea
    Tafalla
Nafarroa Beherea etorb. 7
Tafalla    300 301 320 321 322 
    Tafalla
Errekoletak k. 14
Tafalla    300 301 320 321 322 329 330 331 332 333 
   tren geltokia
    Tafalla
autobus geltokia
Tafalla    300 301 320 321 322 323 324 325 326 327 
  autobus geltokia
 Ordutegiak:
  • Irteerak autobus geltokitik:
    • Astelehendik Ostiralera: 06:40 • 08:40* • 09:40* • 10:40* • 12:30* • 13:38 • 15:50 • 16:35 • 18:20 • 19:40 • 21:00
    • Larunbatak: 08:40 • 09:40 • 10:40 • 12:4 • 13:35 • 15:50 • 16:35 • 18:20 • 19:40 • 21:55
    • Jaiegunak: 09:40 • 19:40 • 21:00

* Izartxo batez markatutako zerbitzuek zerbitzua ematen diote osasunetxeari

Oharra: linea honetan bidaiatzeko prezioa 0,50 €-koa da. Sareko beste edozein lineatatik autobus-aldaketa bat egin bada, doan da.

329 | Tafalla ↔ Etxague
Geldialdiak:
7
Hasiera:
2022ko martxoaren 23a
Eragilea:
H. Arriaga & Interbus
Luzera:
21,6 km
Denbora:
25 min
Mapa:
ireki mapa
 Ibilbidea:
Tafalla → Etxague
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Tafalla
Errekoletak k. 7
Tafalla    300 301 320 321 322 328 330 331 332 333 
   tren geltokia
    Barasoain
Navarro Doktore k. /10
Barasoain    322 331 332 
    Eristain
Eristain auz. 2
Oloritz
    Soltxaga
Mairiaga k. 13
Oloritz
    Oloritz
Pl. Nagusia 1-3
Oloritz
    Orizin
K. Orokorra 5
Oloritz
    Etxague
K. Orokorra 9
Oloritz

Etxague → Tafalla
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Etxague
K. Orokorra 9
Oloritz
    Orizin
K. Orokorra 5
Oloritz
    Oloritz
Pl. Nagusia 1-3
Oloritz
    Soltxaga
Mairiaga k. 13
Oloritz
    Eristain
Eristain auz. 2
Oloritz
    Barasoain
Navarro Doktore k. 10
Barasoain    322 331 332 
    Tafalla
Errekoletak k. 14
Tafalla    300 301 320 321 322 328 330 331 332 333 
   tren geltokia
 Ordutegiak:
Al Or Lr Or Lr Al
Iruñetik  322   322 
Tafalla 08:11 08:43 09:07 12:24 13:10 19:38
Barasoain 08:55 19:50
Etxague 08:37 09:09 09:33 12:50 13:36 20:04
Al Or Lr Or Lr Al
Etxague 08:41 09:14 09:37 12:54 13:40 20:16
Barasoain 08:55 20:30
Tafalla 09:06 09:39 10:02 13:19 14:05 20:41
Iruñerantz  322   322 
330 | Tafalla ↔ Olleta
Geldialdiak:
5
Hasiera:
2022ko martxoaren 23a
Eragilea:
H. Arriaga & Interbus
Luzera:
15,6 km
Denbora:
20 min
Mapa:
ireki mapa
 Ibilbidea:
Tafalla → Olleta
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Tafalla
Errekoletak k. 7
Tafalla    300 301 320 321 322 328 329 331 332 333 
   tren geltokia
    Puiu
N-121 err. 29,2
Puiu    322 
    Santsoain
Santa Maria k. 17
Leotz
    Makirriain
Santa Katalina k. 15
Leotz
    Olleta
Plaza 10
Leotz

Olleta → Tafalla
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Olleta
Plaza 10
Leotz
    Makirriain
Santa Katalina k. 15
Leotz
    Santsoain
Santa Maria k. 17
Leotz
    Puiu
N-121 err. 29,2
Puiu    322 
    Tafalla
Errekoletak k. 14
Tafalla    300 301 320 321 322 328 329 331 332 333 
   tren geltokia
 Ordutegiak:
As Or Lr Or Lr As
Iruñetik  322   322 
Tafalla 08:07 08:14 09:44 12:18 13:24 19:48
Puiu 08:22 19:56
Olleta 08:29 08:38 10:06 12:40 13:46 20:12
As Or Lr Or Lr As
Olleta 08:33 08:41 10:10 12:44 13:50 20:13
Puiu 08:48 - - - - 20:28
Tafalla 08:56 09:02 10:31 13:05 14:11 20:36
Iruñerantz  322   322 
331 | Tafalla ↔ Uzkita
Geldialdiak:
8
Hasiera:
2022ko martxoaren 23a
Eragilea:
H. Arriaga & Interbus
Luzera:
24,6 km
Denbora:
30 min
Mapa:
ireki mapa
 Ibilbidea:
Tafalla → Uzkita
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Tafalla
Errekoletak k. 7
Tafalla    300 301 320 321 322 328 329 330 332 333 
   tren geltokia
    Barasoain
Navarro Doktore k. /10
Barasoain    322 329 332 
    Orisoain
Tolar k. 10
Orisoain
    Artariain
San Juan k. 9
Leotz
    Munarrizketa
San Bartolome k. 6
Leotz
    Iratxeta
San Esteban k. 12
Leotz
    Leotz
San Esteban k. 17
Leotz
    Uzkita
San Klemente k. 2
Leotz

Uzkita → Tafalla
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Uzkita
San Klemente k. 2
Leotz
    Leotz
San Esteban k. 17
Leotz
    Iratxeta
San Esteban k. 12
Leotz
    Munarrizketa
San Bartolome k. 6
Leotz
    Artariain
San Juan k. 9
Leotz
    Orisoain
Tolar k. 10
Orisoain
    Barasoain
Navarro Doktore k. 10
Barasoain    322 329 332 
    Tafalla
Errekoletak k. 14
Tafalla    300 301 320 321 322 328 329 330 332 333 
   tren geltokia
 Ordutegiak:
Az Or Lr Or Lr Az
Iruñetik  322   322 
Tafalla 07:51 08:40 08:54 12:26 13:09 19:35
Barasoain 08:52 19:47
Uzkita 08:22 09:12 09:25 12:57 13:40 20:07
Az Or Lr Or Lr Az
Uzkita 08:35 09:10 09:30 13:02 13:45 20:11
Barasoain 08:54 20:30
Tafalla 09:05 09:40 10:00 13:32 14:15 20:41
Iruñerantz  322   322 
332 | Tafalla ↔ Amatriain
Geldialdiak:
6
Hasiera:
2022ko martxoaren 23a
Eragilea:
H. Arriaga & Interbus
Luzera:
21,4 km
Denbora:
15 min
Mapa:
ireki mapa
 Ibilbidea:
Tafalla → Amatriain
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Tafalla
Errekoletak k. 7
Tafalla    300 301 320 321 322 328 329 330 331 333 
   tren geltokia
    Barasoain
Navarro Doktore k. /10
Barasoain    322 329 331 
    Santsomain
San Pedro k. /1
Leotz
    Benegorri
San Bartolome k. 4
Leotz
    Bezkitz
San Andres k. 3
Leotz
    Amatriain
San Esteban k. 3
Leotz

Amatriain → Tafalla
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Amatriain
San Esteban k. 3
Leotz
    Bezkitz
San Andres k. 3
Leotz
    Benegorri
San Bartolome k. 4
Leotz
    Santsomain
San Pedro k. /1
Leotz
    Barasoain
Navarro Doktore k. 10
Barasoain    322 329 331 
    Tafalla
Errekoletak k. 14
Tafalla    300 301 320 321 322 328 329 330 331 333 
   tren geltokia
 Ordutegiak:
Og Or Lr Or Lr Og
Iruñetik  322   322 
Tafalla 08:04 08:21 09:46 12:23 13:38 19:35
Barasoain 08:16 19:47
Amatriain 08:26 08:40 10:05 12:42 13:57 19:57
Lr Og Or Lr Or Og
Amatriain 08:31 08:45 10:09 12:46 14:01 20:20
Barasoain 08:55 20:30
Tafalla 08:48 09:06 10:26 13:03 14:18 20:41
Iruñerantz  322   322 
333 | Tafalla ↔ Uxue
Geldialdiak:
3
Hasiera:
2022ko martxoaren 23a
Eragilea:
H. Arriaga & Interbus
Luzera:
18,5 km
Denbora:
20 min
Mapa:
ireki mapa
 Ibilbidea:
Tafalla → Uxue
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Tafalla
Errekoletak k. 7
Tafalla    300 301 320 321 322 328 329 330 331 332 
   tren geltokia
    Donamartiri Untz
Miguel Sanz pl. 1
Donamartiri Untz
    Uxue
Donamartiri errep. /2
Uxue

Uxue → Tafalla
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Uxue
Donamartiri errep. /2
Uxue
    Donamartiri Untz
Miguel Sanz pl. 5
Donamartiri Untz
    Tafalla
Errekoletak k. 14
Tafalla    300 301 320 321 322 328 329 330 331 332 
   tren geltokia
 Ordutegiak:
Al-Lr Al-Lr Al-Lr
Iruñetik  321   321 
Tafalla 07:52 13:50 19:45
Donamartiri 08:02 14:00 19:55
Uxue 08:11 14:09 20:04
Al-Lr Al-Lr Al-Lr
Uxue 08:21 14:19 20:14
Donamartiri 08:30 14:28 20:23
Tafalla 08:40 14:38 20:33
Iruñerantz  322   321 
334 | Gares ↔ Arrizabalaga
Geldialdiak:
10
Hasiera:
2022ko martxoaren 23a
Eragilea:
H. Arriaga & Interbus
Luzera:
25,9 km
Denbora:
40 min
Mapa:
ireki mapa
 Ibilbidea:
Gares → Arrizabalaga
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Gares
Foruen pas. 6
Gares
    Adios
Reunion k. /1
Adios
    Eneritz
Kapandorre k. 2
Eneritz
    Ukar
Benta errep. 1
Ukar
    Añorbe
Iturrizar k. 7
Añorbe
    Tirapu
Udaletxe pl. 1
Tirapu
    Olkotz
Muskilda k. /10
Biurrun-Olkotz
    Muru Artederreta
San Esteban k. 2
Tebas-Muru Artederreta
    Biurrun
K. Nagusia /22
Biurrun-Olkotz
    Arrizabalaga
Zaragoza etorb. /10
Tebas-Muru Artederreta    322 

Arrizabalaga → Gares
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Arrizabalaga
Zaragoza etorb. 14
Tebas-Muru Artederreta    322 
    Biurrun
K. Nagusia /22
Biurrun-Olkotz
    Muru Artederreta
San Esteban k. 2
Tebas-Muru Artederreta
    Olkotz
Muskilda k. /10
Biurrun-Olkotz
    Tirapu
Udaletxe pl. 1
Tirapu
    Añorbe
Iturrizar k. 7
Añorbe
    Ukar
Benta errep. 1
Ukar
    Eneritz
Kapandorre k. 2
Eneritz
    Adios
Reunion k. /1
Adios
    Gares
Foruen pas. 6
Gares
 Ordutegiak:
Al-Lr Al-Lr Al-Or
Iruñetik  322   322 
Arrizabalaga 09:11 14:14 19:34
Añorbe 09:30 14:33 19:53
Gares 09:50 14:53 20:13
Al-Lr Al-Lr Al-Or
Gares 08:25 13:25 18:45
Añorbe 08:44 13:44 19:04
Arrizabalaga 09:06 14:06 19:26
Iruñerantz  322   322 
335 | Larraga ↔ Lerin
Geldialdiak:
2
Hasiera:
2022ko martxoaren 23a
Eragilea:
H. Arriaga & Interbus
Luzera:
13,9 km
Denbora:
15 min
Mapa:
ireki mapa
 Ibilbidea:
Larraga → Lerin
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Larraga
Lizarra errep. 2
Larraga    327 
    Lerin
Portal k. /10
Lerin

Lerin → Larraga
      Geldialdia Udalerria Konexioak  
    Lerin
Portal k. /10
Lerin
    Larraga
Lizarra errep. 2
Larraga    327 
 Ordutegiak:
As/Og As/Og 1Lr 1Lr 3Lr 3Lr
Iruñetik  327   327   327 
Larraga 10:18 14:19 10:18 14:19 10:18 14:19
Lerin 10:31 14:32 10:31 14:32 10:31 14:32
As/Og As/Og 1Lr 1Lr 3Lr 3Lr
Lerin 10:01 14:00 10:01 14:00 10:01 14:00
Larraga 10:14 14:13 10:14 14:13 10:14 14:13
Iruñerantz  327   327   327 

UstiapenaAldatu

Gaur egun, Hermanos Arriaga, S. A. eta Interurbana de Autobuses, S. A. enpresek osatutako aldi baterako enpresa-elkarte da emakida hau ustiatzeaz arduratzen den enpresa.[2]

FlotaAldatu

Emakidan 8 ibilgailu daude:[12]

Eraikitzailea Eredua Zenbakia Urtea Luzera (m) Ateak Edukiera Lineak
Irizar i3 Ie 4 2021 12,050 2 51 320 321 
Iveco Sunrise Semiurban 4 2021 8,468 2 24 322 323 324 325 326 327 328 
329 330 331 332 333 334 335 

TarifakAldatu

Nafarroako Hiriarteko Garraioaren tarifak egindako distantziaren arabera zehazten dira; gutxieneko prezioa 1,35 € da eta gehienekoa 5,20 €. Txartelaren prezioak plaza bat bermatzen du ibilbidea egiteko behar diren linea guztietan, hau da, line-aldaketak barne. Hona hemen ibilbide bakoitzeko tarifak:[13]

Tafallatik Iruñetik
Adios - 2,75 €
Amatriain 1,40 € 3,75 €
Amunarrizketa 1,70 € 4,05 €
Añorbe - 2,75 €
Arrada 2,55 € 5,80 €
Arrizabalaga 1,80 € 1,40 €
Artariain 1,45 € 3,80 €
Artaxoa 1,35 € 4,60 €
Azkoien 2,30 € 5,55 €
Barasoain 1,35 € 2,35 €
Beire 1,35 € 4,60 €
Benegorri 1,35 € 3,70 €
Berbintzana 1,40 € 4,65 €
Bezkitz 1,35 € 3,70 €
Biurrun - 2,75 €
Donamartiri Untz 1,35 € 4,60 €
Eneritz - 2,75 €
Eristain 1,35 € 3,70 €
Erriberri 1,35 € 3,75 €
Etxague 1,70 € 4,05 €
Tafallatik Iruñetik
Faltzes 1,95 € 5,20 €
Figarol 3,80 € 7,05 €
Funes 2,50 € 5,75 €
Gares - 2,80 €
Garinoain 1,35 € 2,35 €
Iratxeta 1,50 € 4,10 €
Kaparrotsu 1,90 € 5,15 €
Larraga 1,50 € 4,75 €
Leotz 2,00 € 4,35 €
Lerin 2,85 € 5,20 €
Makirriain 1,35 € 4,00 €
Martzilla 2,20 € 5,45 €
Melida 2,15 € 5,40 €
Mendibil 1,35 € 2,15 €
Mendigorria 1,70 € 4,95 €
Miranda Arga 1,35 € 4,60 €
Murelu Hautsi 2,60 € 5,85 €
Murelu Konde 1,40 € 4,65 €
Muru Artederreta - 2,75 €
Noain 2,50 € -
Tafallatik Iruñetik
Olkotz - 2,75 €
Olleta 1,35 € 4,00 €
Oloritz 1,35 € 3,70 €
Orisoain 1,35 € 3,70 €
Orizin 1,50 € 3,85 €
Pitillas 1,35 € 4,60 €
Puiu 1,35 € 2,65 €
Santakara 1,95 € 5,20 €
Santsoain 1,35 € 4,00 €
Santsomain 1,35 € 3,70 €
Soltxaga 1,35 € 3,70 €
Tafalla - 3,20 €
Tebas 1,90 € 1,45 €
Tirapu - 2,75 €
Traibuenas 1,75 € 5,00 €
Ukar - 2,75 €
Untzue 1,50 € 2,00 €
Uxue 1,65 € 4,90 €
Uzkita 2,15 € 4,50 €
Zarrakaztelu 2,80 € 6,05 €

Prezio finkoak bi deskontu posible baino ez ditu: familia ugaria eta gazte-txartela. Familia ugariaren txartela aurkeztuz gero, prezio finkoaren % 20ko (orokorra) edo % 50eko (berezia) deskontua lor daiteke. Nafarroako Gobernuaren garraio-txartel gaztea aurkezten bada, prezio finkoaren gaineko % 20ko deskontua emango da. Bi aukerak konbinagarriak dira, eta % 70eko deskontua ere lor daiteke.

BidaiairiakAldatu

Urtea 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021
Bidaiariak 806 318 781 018 777 315 771 635 765 902 783 052 ? ? ?

ErreferentziakAldatu

  1. «Tafalla eta Iruña arteko autobus zerbitzu berria martxoaren 23an hasiko da martxan» Nafarroa.eus (Noiz kontsultatua: 2022-03-14).
  2. a b (Gaztelaniaz) Iruñea, Europa Press. (2020-08-18). «Iruñea-Tafalla autobus emakida berriak garraio publikorik ez zuten 18 herri zerbitzatuko ditu» diariodenavarra.es (Noiz kontsultatua: 2021-07-26).
  3. «Iruña-Tafalla autobus kontzesio berriak garraio publikorik ez zuten 18 herri zerbitzatuko ditu» www.noticiasdenavarra.com (Noiz kontsultatua: 2021-01-19).
  4. Lizitazio iragarkiak: kontratuak | Iruña-Tafalla arteko erabilera orokorreko bidaiarien garraio publiko erregularreko zerbitzua. Erdialdea (NAV-002)
  5. Nafarroako Kontratu Publikoen Administrazio Auzitegiaren urriaren 9ko 89/2020 Erabakiak partzialki baietsi du kontratazio publikoaren arloan jarritako erreklamazio berezia.
  6. Nafarroako Kontratu Publikoen Administrazio Auzitegiaren urtarrilaren 14ko 04/2021 Kontratazio publikoaren arloko erreklamazio bereziaren ebazpena
  7. Lizitazio iragarkiak: kontratuak | Iruña-Tafalla arteko erabilera orokorreko bidaiarien garraio publiko erregularreko zerbitzua. Erdialdea (NAV-002) - bigarren bertsioa
  8. (Gaztelaniaz) Noticias, Diario de. «Tafalla-Iruñea: autobus publikoa Orbaibarreko 18 herritara iritsiko da, lehenago deskonektatuta» www.noticiasdenavarra.com (Noiz kontsultatua: 2021-07-26).
  9. (Gaztelaniaz) Noticias, Diario de. «Autobus bat Orbaibarrentzat» www.noticiasdenavarra.com (Noiz kontsultatua: 2021-07-26).
  10. (Gaztelaniaz) Alcalde, Mariví. (2022-03-23). «Erdialdeko autobus berrien estreinaldian atzerapen batzuk» cadena SER (Noiz kontsultatua: 2022-03-23).
  11. «Tafalla eta Iruñea arteko autobus zerbitzu berria martxan da, maiztasun eta ordutegi berriekin Erdialdeko konexioa hobetzeko» Nafarroa.eus (Noiz kontsultatua: 2022-03-23).
  12. «Tafalla eta Iruña arteko autobus zerbitzu berria martxoaren 23an hasiko da martxan» Nafarroa.eus (Noiz kontsultatua: 2022-03-23).
  13. NAV-002. Tafallako emakidako tarifak.

Ikus, gaineraAldatu

Kanpo estekakAldatu