«2003ko Frantziako Tourra»: berrikuspenen arteko aldeak

t
clean up, replaced: |ESP}} → |Espainia}} (38), |FRA}} → |Frantzia}} (55), |USA}} → |AEB}} (29), |GBR}} → |Erresuma Batua}} (3), |ITA}} → |Italia}} (50), |DEU}} → |Alemania}} (2), |RUS}} → |Errusia}} (5) using AWB
t (clean up, replaced: {{AUS}} → {{banderaikur|Australia}} using AWB)
t (clean up, replaced: |ESP}} → |Espainia}} (38), |FRA}} → |Frantzia}} (55), |USA}} → |AEB}} (29), |GBR}} → |Erresuma Batua}} (3), |ITA}} → |Italia}} (50), |DEU}} → |Alemania}} (2), |RUS}} → |Errusia}} (5) using AWB)
| bgcolor="#CCCCCC" align="center" width="50%"| '''Taldeko liderra'''
|-
| align="center"| {{Bandera|USAAEB}} '''''[[US Postal Service presented by Berry Floor]]''''' || align="center"| {{Bandera|USAAEB}} [[Lance Armstrong]]
|-
| align="center"| {{Bandera|ESPEspainia}} '''''[[ONCE-Eroski]]''''' || align="center"| {{Bandera|ESPEspainia}} [[Joseba Beloki]]
|-
| align="center"| {{Bandera|GER}} '''''[[Team Telekom]]''''' || align="center"| {{Bandera|COL}} [[Santiago Botero]]
|-
| align="center"| {{Bandera|ESPEspainia}} '''''[[Banesto (txirrindularitza taldea)|iBanesto.com]]''''' || align="center"| {{Bandera|ESPEspainia}} [[Francisco Mancebo]]
|-
| align="center"| {{Bandera|NLD}} '''''[[Rabobank (txirrindularitza taldea)|Rabobank]]''''' || align="center"| {{Bandera|USAAEB}} [[Levi Leipheimer]]
|-
| align="center"| {{Bandera|ITAItalia}} '''''[[Saeco (txirrindularitza taldea)|Saeco]]''''' || align="center"| {{Bandera|ITAItalia}} [[Gilberto Simoni]]
|-
| align="center"| {{Bandera|FRAFrantzia}} '''''[[Cofidis, Le Crédit par Téléphone]]''''' || align="center"| {{Bandera|GBRErresuma Batua}} [[David Millar]]
|-
| align="center"| {{Bandera|DEN}} '''''[[Saxo Bank-Sungard|Team CSC]]''''' || align="center"| {{Bandera|USAAEB}} [[Tyler Hamilton]]
|-
| align="center"| {{Bandera|ITAItalia}} '''''[[Fassa Bortolo (equipo ciclista)|Fassa Bortolo]]''''' || align="center" | {{Bandera|ITAItalia}} [[Ivan Basso]]
|-
| align="center"| {{Bandera|FRAFrantzia}} '''''[[Fdjeux.com]]''''' || align="center" | {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Sandy Casar]]
|-
| align="center"| {{Bandera|ESPEspainia}} '''''[[Kelme (txirrindularitza taldea)|Kelme-Costa Blanca]]''''' || align="center"| {{Bandera|ESPEspainia}} [[José Ignacio Gutiérrez]]
|}
 
| bgcolor="#CCCCCC" align="center" width="50%"| '''Taldeko liderra'''
|-
| align="center"| {{Bandera|BEL}} '''''[[Quick Step-Davitamon]]''''' || align="center"| {{Bandera|ITAItalia}} [[Paolo Bettini]]
|-
| align="center"| {{Bandera|FRAFrantzia}} '''''[[Crédit Agricole (txirrindularitza taldea)|Credit Agricole]]''''' || align="center"| {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Christophe Moreau]]
|-
| align="center"| {{Bandera|GER}} '''''[[Team Bianchi]]''''' || align="center"| {{Bandera|GER}} [[Jan Ullrich]]
| align="center"| {{Bandera|BEL}} '''''[[Lotto-Domo]]''''' || align="center"| {{Bandera|AUS}} [[Robbie McEwen]]
|-
| align="center"| {{Bandera|FRAFrantzia}} '''''[[AG2R Prevoyance]]''''' || align="center"| {{Bandera|SUI}} [[Laurent Brochard]]
|-
| align="center"| {{Bandera|ITAItalia}} '''''[[Vini Caldirola]]''''' || align="center"| {{Bandera|ITAItalia}} [[Stefano Garzelli]]
|-
| align="center"| {{Bandera|ESPEspainia}} '''''[[Euskaltel-Euskadi]]''''' || align="center"| {{Bandera|ESPEspainia}} [[Iban Mayo]]
|-
| align="center"| {{Bandera|FRAFrantzia}} '''''[[Brioches La Boulangere]]''''' || align="center"| {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Didier Rous]]
|-
| align="center"| {{Bandera|GER}} '''''[[Gerolsteiner (txirrindularitza taldea)|Gerolsteiner]]''''' || align="center"| {{Bandera|ITAItalia}} [[Davide Rebellin]]
|-
| align="center"| {{Bandera|ITAItalia}} '''''[[Alessio]]''''' || align="center"| {{Bandera|SUI}} [[Laurent Dufaux]]
|-
| align="center"| {{Bandera|FRAFrantzia}} '''''[[Jean Delatour]]''''' || align="center"| {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Patrice Halgand]]
|-
|}
| Prologoa || align="center" | [[uztailaren 5|uztailak 5]] || [[Paris]]-[[Paris]] || align="center"| 6,5 ([[erlojupeko]]a) || align="center"| [[Bradley McGee]] {{Bandera|AUS}} || align="center" | [[Bradley McGee]] {{banderaikur|Australia}}
|-
| 1.a || align="center"| [[uztailaren 6|uztailak 6]] || [[Saint Denis]]-[[Meaux]] || align="center"| 168 || align="center"| [[Alessandro Petacchi]] {{Bandera|ITAItalia}} || align="center" | [[Bradley McGee]] {{Bandera|AUS}}
|-bgcolor="#EFEFEF"
| 2.a || align="center"| [[uztailaren 7|uztailak 7]] || [[La Ferté sous Jouarre]]-[[Sedan (Ardenak)|Sedan]] || align="center" | 204,5 || align="center"| [[Baden Cooke]] {{Bandera|AUS}} || align="center"| [[Bradley McGee]] {{Bandera|AUS}}
|-
| 3.a || align="center" | [[uztailaren 8|uztailak 8]] || [[Charleville Mézières]]-[[Saint Dizier]] || align="center"| 167,5 || align="center" | [[Alessandro Petacchi]] {{Bandera|ITAItalia}} || align="center"| [[Jean-Patrick Nazon]] {{Bandera|FRAFrantzia}}
|-bgcolor="#EFEFEF"
| 4.a || align="center"| [[uztailaren 9|uztailak 9]] || [[Joinville]]-[[Saint Dizier]] || align="center" | 69 (taldekako [[erlojupeko]]a) || align="center"| [[US Postal Service presented by Berry Floor]] {{Bandera|USAAEB}} || align="center"| [[Víctor Hugo Peña]] {{Bandera|COL}}
|-
| 5.a || align="center"| [[uztailaren 10|uztailak 10]] || [[Troyes]]-[[Nevers]] || align="center"| 196,5 || align="center"| [[Alessandro Petacchi]] {{Bandera|ITAItalia}} || align="center"| [[Víctor Hugo Peña]] {{Bandera|COL}}
|-bgcolor="#EFEFEF"
| 6.a || align="center"| [[uztailaren 11|uztailak 11]] || [[Nevers]]-[[Lyon]] || align="center"| 230 || align="center"| [[Alessandro Petacchi]] {{Bandera|ITAItalia}} || align="center"| [[Víctor Hugo Peña]] {{Bandera|COL}}
|-
| 7.a || align="center"| [[uztailaren 12|uztailak 12]] || [[Lyon]]-[[Morzine]] || align="center"| 230,5 || align="center"| [[Richard Virenque]] {{Bandera|FRAFrantzia}} || align="center"| [[Richard Virenque]] {{Bandera|FRAFrantzia}}
|-bgcolor="#EFEFEF"
| 8.a || align="center"| [[uztailaren 13|uztailak 13]] || [[Sallanches]]-[[Alpe d'Huez]] || align="center"| 219 || align="center"| [[Iban Mayo]] {{Bandera|Euskadi}} || align="center"| [[Lance Armstrong]] {{Bandera|USAAEB}}
|-
| 9.a || align="center" | [[uztailaren 14|uztailak 14]] || [[Le Bourg d'Oisans]]-[[Gap]] || align="center"| 184,5 || align="center"| [[Alexander Vinokurov|Alexandre Vinokourov]] {{Bandera|KAZ}} || align="center"| [[Lance Armstrong]] {{Bandera|USAAEB}}
|-bgcolor="#EFEFEF"
| 10.a || align="center" | [[uztailaren 15|uztailak 15]] || [[Gap]]-[[Marseilla|Marsella]] || align="center"| 219,5 || align="center"| [[Jakob Piil]] {{Bandera|Danimarka}} || align="center"| [[Lance Armstrong]] {{Bandera|USAAEB}}
|-
| 11.a || align="center" | [[uztailaren 17|uztailak 17]] || [[Narbona|Narbonne]]-[[Tolosa Okzitania|Toulouse]] || align="center"| 153,5 || align="center" | [[Juan Antonio Flecha]] {{Bandera|ESPEspainia}} || align="center"| [[Lance Armstrong]] {{Bandera|USAAEB}}
|-bgcolor="#EFEFEF"
| 12.a || align="center"| [[uztailaren 18|uztailak 18]] || [[Gaillac]]-[[Cap découverte]] || align="center" | 47 ([[erlojupeko]]a) || align="center" | [[Jan Ullrich]] {{Bandera|DEUAlemania}} || align="center" | [[Lance Armstrong]] {{Bandera|USAAEB}}
|-
| 13.a || align="center"| [[uztailaren 19|uztailak 19]] || [[Tolosa Okzitania|Toulouse]]-[[Ax 3 Domaines]] || align="center"| 197,5 || align="center"| [[Carlos Sastre]] {{Bandera|ESPEspainia}} || align="center"| [[Lance Armstrong]] {{Bandera|USAAEB}}
|-bgcolor="#EFEFEF"
| 14.a || align="center"| [[uztailaren 20|uztailak 20]] || [[Saint Girons]]-[[Loudenvielle]] || align="center"| 191,5 || align="center"| [[Gilberto Simoni]] {{Bandera|ITAItalia}} || align="center"| [[Lance Armstrong]] {{Bandera|USAAEB}}
|-
| 15.a || align="center"| [[uztailaren 21|uztailak 21]] || [[Bagnéres de Bigorre]]-[[Luz Ardiden]] || align="center"| 159,5 || align="center"| [[Lance Armstrong]] {{Bandera|USAAEB}} || align="center"| [[Lance Armstrong]] {{Bandera|USAAEB}}
|-bgcolor="#EFEFEF"
| 16.a || align="center"| [[uztailaren 23|uztailak 23]] || [[Pau (argipena)|Pau]]-[[Baiona]] || align="center"| 197,5 || align="center"| [[Tyler Hamilton]] {{Bandera|USAAEB}} || align="center"| [[Lance Armstrong]] {{Bandera|USAAEB}}
|-
| 17.a || align="center"| [[uztailaren 24|uztailak 24]] || [[Akize|Dax]]-[[Bordele]] || align="center"| 181 || align="center"| [[Servais Knaven]] {{Bandera|NLD}} || align="center"| [[Lance Armstrong]] {{Bandera|USAAEB}}
|-bgcolor="#EFEFEF"
| 18.a || align="center"| [[uztailaren 25|uztailak 25]] || [[Bordele]]-[[Saint Maixent-'École]] || align="center"| 203,5 || align="center"| [[Pablo Lastras]] {{Bandera|ESPEspainia}} || align="center"| [[Lance Armstrong]] {{Bandera|USAAEB}}
|-
| 19.a || align="center"| [[uztailaren 26|uztailak 26]] || [[Pornic]]-[[Nantes]] || align="center"| 49 ([[erlojupeko]]a) || align="center"| [[David Millar]] {{Bandera|GBRErresuma Batua}} || align="center"| [[Lance Armstrong]] {{Bandera|USAAEB}}
|-bgcolor="#EFEFEF"
| 20.a || align="center" | [[uztailaren 27|uztailak 27]] || [[Ville d'Avray]]-[[París]] || align="center"| 152 || align="center"| [[Jean-Patrick Nazon]] {{Bandera|FRAFrantzia}} || align="center"| [[Lance Armstrong]] {{Bandera|USAAEB}}
|-Lance Armstrong
|}
{| align="center"
|-
| 1. || '''[[Lance Armstrong]]''' || '''{{Bandera|USAAEB}}''' || '''USP''' || '''83h 41' 12"'''
|-
| 2. || [[Jan Ullrich]] || {{Bandera|DEUAlemania}} || BIA || align="right"| + 1' 01"
|-
| 3. || [[Alexander Vinokurov|Alexandre Vinokourov]] || {{Bandera|KAZ}} || TEL || align="right" | + 4' 14"
|-
| 4. || [[Tyler Hamilton]] || {{Bandera|USAAEB}} || CSC || align="right"| + 6' 17"
|-
| 5. || [[Haimar Zubeldia]] || {{Bandera|Euskadi}} || EUS || align="right"| + 6' 51"
| 6. || [[Iban Mayo]] || {{Bandera|Euskadi}} || EUS || align="right"| + 7' 06"
|-
| 7. || [[Ivan Basso]] || {{Bandera|ITAItalia}} || FAS || align="right"| + 10' 12"
|-
| 8. || [[Christophe Moreau]] || {{Bandera|FRAFrantzia}} || CRE || align="right"| + 12' 28"
|-
| 9. || [[Carlos Sastre]] || {{Bandera|ESPEspainia}} || CSC || align="right"| + 18' 49"
|-
| 10. || [[Francisco Mancebo]] || {{Bandera|ESPEspainia}} || BAN || align="right"| + 19' 15"
|
|}
{| align="center"
|-
| 1. || '''[[Richard Virenque]]''' || {{Bandera|FRAFrantzia}} || QSD || 324 puntu
|-
| 2. || [[Laurent Dufaux]] || {{Bandera|SUI}} || ALE || 187 puntu
|-
| 3. || [[Lance Armstrong]] || {{Bandera|USAAEB}} || USP || 168 puntu
|-
|}
| 2. || [[Mikel Astarloza]] || {{Bandera|Euskadi}} || AG2 || align="right"| + 42' 29"
|-
| 3. || [[Juan Miguel Mercado]] || {{Bandera|ESPEspainia}} || BAN || align="right"| + 1h 02' 48"
|-
|}
|- valign=”top”
| style=”border:solid; border-width:1px; border-color:#CCCCCC;”|
* 1 {{Bandera|USAAEB}} [[Lance Armstrong]]
* 2 {{Bandera|ESPEspainia}} [[Roberto Heras]]
* 3 {{Bandera|ESPEspainia}} [[Manuel Beltran]]
* 4 {{Bandera|RUSErrusia}} [[Viatcheslav Ekimov]]
* 5 {{Bandera|USAAEB}} [[George Hincapie]]
* 6 {{Bandera|USAAEB}} [[Floyd Landis]]
* 7 {{Bandera|CZE}} [[Pavel Padrnos]]
* 8 {{Bandera|COL}} [[Victor Hugo Peña]]
* 9 {{Bandera|ESPEspainia}} [[Jose Luis Rubiera]]
| style= »border:solid; border-width:1px; border-color:#CCCCCC; »|
* 11 {{Bandera|Euskadi}} <S>[[Joseba Beloki]]</S> (A 9{{e}})
* 14 {{Bandera|Euskadi}} [[Álvaro González de Galdeano|Alvaro G. de Galdeano]]
* 15 {{Bandera|GER}} [[Jörg Jaksche]]
* 16 {{Bandera|ESPEspainia}} [[Isidro Nozal Vega]]
* 17 {{Bandera|Euskadi}} [[Mikel Pradera]]
* 18 {{Bandera|ESPEspainia}} [[Marcos Serrano]]
* 19 {{Bandera|ESPEspainia}} <S>[[Angel Vicioso]]</S> (NP 6{{e}})
| style=”border:solid; border-width:1px; border-color:#CCCCCC;”|
* 21 {{Bandera|COL}} <S>[[Santiago Botero]]</S> (NP 18{{e}})
* 22 {{Bandera|BEL}} [[Mario Aerts]]
* 23 {{Bandera|GER}} [[Rolf Aldag]]
* 24 {{Bandera|ITAItalia}} [[Giuseppe Guerini]]
* 25 {{Bandera|GER}} [[Matthias Kessler]]
* 26 {{Bandera|GER}} <S>[[Andreas Klöden]]</S> (A 9{{e}})
* 27 {{Bandera|ITAItalia}} [[Daniele Nardello]]
* 28 {{Bandera|KAZ}} [[Alexander Vinokurov|Alexandre Vinokourov]]
* 29 {{Bandera|GER}} [[Erik Zabel]]
|- valign= »top »
| style=”border:solid; border-width:1px; border-color:#CCCCCC;”|
* 31 {{Bandera|ESPEspainia}} [[Francisco Mancebo]]
* 32 {{Bandera|ESPEspainia}} [[Juan Antonio Flecha]]
* 33 {{Bandera|Euskadi}} [[José Vicente Garcia Acosta]]
* 34 {{Bandera|RUSErrusia}} [[Vladimir Karpets]]
* 35 {{Bandera|ESPEspainia}} [[Pablo Lastras]]
* 36 {{Bandera|RUSErrusia}} [[Denis Menxov]]
* 37 {{Bandera|ESPEspainia}} [[Juan Miguel Mercado]]
* 38 {{Bandera|RUSErrusia}} [[Evgeni Petrov]]
* 39 {{Bandera|Euskadi}} [[Xabier Zandio]]
| style=”border:solid; border-width:1px; border-color:#CCCCCC;”|
* 41 {{Bandera|USAAEB}} <S>[[Levi Leipheimer]]</S> (NP 2{{e}})
* 42 {{Bandera|NED}} [[Michael Boogerd]]
* 43 {{Bandera|NED}} [[Bram De Groot]]
* 44 {{Bandera|ESPEspainia}} [[Óscar Freire]]
* 45 {{Bandera|RSA}} <S>[[Robert Hunter]]</S> (A 14{{e}})
* 46 {{Bandera|NED}} <S>[[Marc Lotz]]</S> (NP 2{{e}})
* 49 {{Bandera|NED}} <S>[[Remmert Wielinga]]</S> (A 16{{e}})
| style=”border:solid; border-width:1px; border-color:#CCCCCC;”|
* 51 {{Bandera|ITAItalia}} [[Gilberto Simoni]]
* 52 {{Bandera|ITAItalia}} <S>[[Leonardo Bertagnolli]]</S> (A 15{{e}})
* 53 {{Bandera|ITAItalia}} [[Salvatore Commesso]]
* 54 {{Bandera|ITAItalia}} <S>[[Danilo Di Luca]]</S> (A 13{{e}})
* 55 {{Bandera|ITAItalia}} [[Paolo Fornaciari]]
* 56 {{Bandera|AUT}} [[Gerrit Glomser]]
* 57 {{Bandera|GER}} [[Jörg Ludewig]]
* 58 {{Bandera|ITAItalia}} [[Fabio Sacchi]]
* 59 {{Bandera|ITAItalia}} <S>[[Stefano Zanini]]</S> (A 9{{e}})
|-bgcolor=”#EFEFEF”
|
|- valign= »top »
| style=”border:solid; border-width:1px; border-color:#CCCCCC;”|
* 61 {{Bandera|GBRErresuma Batua}} [[David Millar]]
* 62 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Médéric Clain]]
* 63 {{Bandera|Euskadi}} [[Íñigo Cuesta]]
* 64 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Philippe Gaumont]]
* 65 {{Bandera|ITAItalia}} [[Massimiliano Lelli]]
* 66 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[David Moncoutié]]
* 67 {{Bandera|ESPEspainia}} <S>[[Luis Perez Rodriguez]]</S> (A 7{{e}})
* 68 {{Bandera|ITAItalia}} [[Guido Trentin]]
* 69 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Cédric Vasseur]]
| style=”border:solid; border-width:1px; border-color:#CCCCCC;”|
* 71 {{Bandera|USAAEB}} [[Tyler Hamilton]]
* 72 {{Bandera|Danimarka}} [[Michael Blaudzun]]
* 73 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Nicolas Jalabert]]
* 74 {{Bandera|Danimarka}} [[Bekim Christensen]]
* 75 {{Bandera|AUT}} [[Peter Luttenberger]]
* 76 {{Bandera|ITAItalia}} [[Andrea Peron]]
* 77 {{Bandera|Danimarka}} [[Jakob Piil]]
* 78 {{Bandera|ESPEspainia}} [[Carlos Sastre]]
* 79 {{Bandera|Danimarka}} [[Nicki Sörensen]]
| style=”border:solid; border-width:1px; border-color:#CCCCCC;”|
* 81 {{Bandera|ITAItalia}} [[Ivan Basso]]
* 82 {{Bandera|ITAItalia}} [[Marzio Bruseghin]]
* 83 {{Bandera|ITAItalia}} [[Dario Cioni]]
* 84 {{Bandera|Euskadi}} <S>[[Aitor Gonzalez]]</S> (NP 8{{e}})
* 85 {{Bandera|UKR}} <S>[[Volodymir Gustov]]</S> (NP 8{{e}})
* 86 {{Bandera|ITAItalia}} <S>[[Nicola Loda]]</S> (A 8{{e}})
* 87 {{Bandera|SUI}} <S>[[Sven Montgomery]]</S> (NP 8{{e}})
* 88 {{Bandera|ITAItalia}} <S>[[Alessandro Petacchi]]</S> (A 7{{e}})
* 89 {{Bandera|ITAItalia}} <S>[[Marco Velo]]</S> (A 7{{e}})
|-bgcolor= »#EFEFEF »
|
|- valign= »top »
| style= »border:solid; border-width:1px; border-color:#CCCCCC;”|
* 91 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Sandy Casar]]
* 92 {{Bandera|FRAFrantzia}} <S>[[Jimmy Casper]]</S> (A 9{{e}})
* 93 {{Bandera|AUS}} [[Baden Cooke]]
* 94 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Carlos Dacruz]]
* 95 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Nicolas Fritsch]]
* 96 {{Bandera|AUS}} [[Bradley McGee]]
* 97 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Christophe Mengin]]
* 98 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Nicolas Vogondy]]
* 99 {{Bandera|AUS}} <S>[[Matthew Wilson]]</S> (HD 11{{e}})
| style= »border:solid; border-width:1px; border-color:#CCCCCC; »|
* 101 {{Bandera|ESPEspainia}} [[Jose-Ignacio Gutierrez]]
* 102 {{Bandera|ESPEspainia}} <S>[[José Enrique Gutiérrez Cataluña|José Enrique Gutiérrez]]</S> (A 8{{e}})
* 103 {{Bandera|ESPEspainia}} [[David Latasa]]
* 104 {{Bandera|ESPEspainia}} <S>[[Jesus Manzano]]</S> (A 7{{e}})
* 105 {{Bandera|ESP-d}} [[David Muñoz (txirrindularia)|David Muñoz]]
* 106 {{Bandera|COL}} [[Ivan Parra]]
* 107 {{Bandera|ESPEspainia}} [[Javier Pascual Llorente]]
* 108 {{Bandera|ESPEspainia}} <S>[[Antonio Tauler]]</S> (A 8{{e}})
* 109 {{Bandera|ESPEspainia}} [[Julian Usano]]
| style=”border:solid; border-width:1px; border-color:#CCCCCC;”|
* 111 {{Bandera|ITAItalia}} [[Paolo Bettini]]
* 112 {{Bandera|HUN}} [[László Bodrogi]]
* 113 {{Bandera|ITAItalia}} [[Davide Bramati]]
* 114 {{Bandera|ESPEspainia}} [[David Cañada]]
* 115 {{Bandera|NED}} [[Servais Knaven]]
* 116 {{Bandera|ITAItalia}} [[Luca Paolini]]
* 117 {{Bandera|AUS}} [[Michael Rogers]]
* 118 {{Bandera|BEL}} [[Kurt Van De Wouwer]]
* 119 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Richard Virenque]]
|-bgcolor=”#EFEFEF”
|
|- valign=”top”
| style=”border:solid; border-width:1px; border-color:#CCCCCC;”|
* 121 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Christophe Moreau]]
* 122 {{Bandera|FRAFrantzia}} <S>[[Stéphane Auge]]</S> (HD 11{{e}})
* 123 {{Bandera|FRAFrantzia}} <S>[[Pierrick Fédrigo]]</S> (A 14{{e}})
* 124 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Sébastien Hinault]]
* 125 {{Bandera|NOR}} [[Thor Hushovd]]
* 126 {{Bandera|FRAFrantzia}} <S>[[Lilian Jegou]]</S> (A 14{{e}})
* 127 {{Bandera|AUS}} [[Stuart O’Grady]]
* 128 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Benoît Poilvet]]
* 129 {{Bandera|GER}} <S>[[Jens Voigt]]</S> (A 11{{e}})
| style=”border:solid; border-width:1px; border-color:#CCCCCC;”|
* 131 {{Bandera|GER}} [[Jan Ullrich]]
* 132 {{Bandera|GER}} [[Daniel Becke]]
* 133 {{Bandera|ESPEspainia}} [[Angel Luis Casero]]
* 134 {{Bandera|ESPEspainia}} [[Félix García Casas]]
* 135 {{Bandera|Euskadi}} [[Aitor Garmendia]]
* 136 {{Bandera|ITAItalia}} [[Fabrizio Guidi]]
* 137 {{Bandera|GER}} [[Thomas Liese]]
* 138 {{Bandera|ESPEspainia}} [[David Plaza]]
* 139 {{Bandera|GER}} <S>[[Tobias Steinhauser]]</S> (A 11{{e}})
| style=”border:solid; border-width:1px; border-color:#CCCCCC;”|
|- valign=”top”
| style=”border:solid; border-width:1px; border-color:#CCCCCC;”|
* 151 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Laurent Brochard]]
* 152 {{Bandera|Euskadi}} [[Mikel Astarloza]]
* 153 {{Bandera|RUSErrusia}} [[Alexandre Botcharov]]
* 154 {{Bandera|Euskadi}} [[Inigo Chaurreau]]
* 155 {{Bandera|FRAFrantzia}}[[Andy Flickinger]]
* 156 {{Bandera|EST}} <S>[[Jaan Kirsipuu]]</S> (A 7{{e}})
* 157 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Christophe Oriol]]
* 158 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Nicolas Portal]]
* 159 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Ludovic Turpin]]
| style=”border:solid; border-width:1px; border-color:#CCCCCC;”|
* 161 {{Bandera|ITAItalia}} <S>[[Stefano Garzelli]]</S> (NP 10{{e}})
* 162 {{Bandera|ITAItalia}} [[Dario Andriotto]]
* 163 {{Bandera|ITAItalia}} [[Paolo Bossoni]]
* 164 {{Bandera|Eslovenia}} <S>[[Andrej Hauptman]]</S> (A 14{{e}})
* 165 {{Bandera|ITAItalia}} <S>[[Eddy Mazzoleni]]</S> (A 9{{e}})
* 166 {{Bandera|ITAItalia}} <S>[[Marco Milesi]]</S> (NP 15{{e}})
* 167 {{Bandera|USAAEB}} <S>[[Fred Rodriguez]]</S> (A 15{{e}})
* 168 {{Bandera|Letonia}} [[Romāns Vainšteins]]
* 169 {{Bandera|SUI}} [[Steve Zampieri]]
|- valign= »top »
| style=”border:solid; border-width:1px; border-color:#CCCCCC;”|
* 181 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Didier Rous]]
* 182 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Walter Bénéteau]]
* 183 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Sylvain Chavanel]]
* 184 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Anthony Geslin]]
* 185 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Maryan Hary]]
* 186 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Damien Nazon]]
* 187 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Jérôme Pineau]]
* 188 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Franck Renier]]
* 189 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Thomas Voeckler]]
| style=”border:solid; border-width:1px; border-color:#CCCCCC;”|
* 191 {{Bandera|ITAItalia}} <S>[[Davide Rebellin]]</S> (A 14{{e}})
* 192 {{Bandera|GER}} [[Udo Bölts]]
* 193 {{Bandera|AUT}} <S>[[René Haselbacher]]</S> (A 14{{e}})
| style=”border:solid; border-width:1px; border-color:#CCCCCC;”|
* 201 {{Bandera|SUI}} [[Laurent Dufaux]]
* 202 {{Bandera|ITAItalia}} <S>[[Fabio Baldato]]</S> (A 6{{e}})
* 203 {{Bandera|ITAItalia}} [[Alessandro Bertolini]]
* 204 {{Bandera|ITAItalia}} <S>[[Pietro Caucchioli]]</S> (NP 13{{e}})
* 205 {{Bandera|ITAItalia}} <S>[[Raffaele Ferrara]]</S> (A 14{{e}})
* 206 {{Bandera|ITAItalia}} <S>[[Angelo Furlan]]</S> (A 9{{e}})
* 207 {{Bandera|CRO}} [[Vladimir Miholjevic]]
* 208 {{Bandera|ITAItalia}} [[Andrea Noe]]
* 209 {{Bandera|ITAItalia}} [[Franco Pellizotti]]
|-bgcolor=”#EFEFEF”
|
|- valign= »top »
| style=”border:solid; border-width:1px; border-color:#CCCCCC;”|
* 211 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Patrice Halgand]]
* 212 {{Bandera|SUI}} <S>[[Pierre Bourquenoud]]</S> (A 8{{e}})
* 213 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Samuel Dumoulin]]
* 214 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Christophe Edaleine]]
* 215 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Frédéric Finot]]
* 216 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Stéphane Goubert]]
* 217 {{Bandera|UKR}} [[Yuriy Krivtsov]]
* 218 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Laurent Lefèvre]]
* 219 {{Bandera|FRAFrantzia}} [[Jean-Patrick Nazon]]
|}