2010eko Kontxako Bandera

2010eko Kontxako Bandera
Datu orokorrak
Antolatzailea Donostiako Udala
Partaideak 8 giz. + 4 emak.
Estropadak 2 estropada
Hasiera 2010eko irailaren 5a
Amaiera 2010eko irailaren 12a
Palmaresa
Txapelduna Euskal Herria Urdaibai-Bermeo (giz.)
Galizia Rias Baixas (emak.)
2009
2011

2010eko Kontxako Bandera (gizonezkoentzat Banderaren 115. ekitaldia eta emakumezkoentzat Banderaren hirugarrena) urte honetako irailaren 5 eta 12an jokatu zen, irabazleak gizonezkoetan Urdaibai Arraun Elkartea (Bermeo), bere historian lehen aldiz, eta emakumezkoetan Sociedad Deportiva Rias Baixas (Galizia), hirugarren aldiz jarraian, izan zirelarik. Talde irabazleetako patroiak Asier Arego (Urdaibai) eta Laura Hermo (Rias Baixas) izan ziren.

GizonezkoakAldatu

Ohorezko txandan Orio nagusitu bazen ere Urdaibaik jaso zuen Bandera.

Sailkapen estropada sanjuandarrek irabazi zuten laugarren aldiz Oriori 16 segundo aterata. Guztira 24 traineruk hartu zuten parte, 9 gipuzkoarrek, 6 bizkaitarrek, 4 kantabriarrek, 4 galiziarrek eta asturiar batek.

Parte-hartzaileakAldatu

Talde parte-hartzaileak
Taldeak Traineruak Patroiak
  Astillero
  Donostiarra
  Hondarribia
  Kaiku
  Orio
  Pedreña
  San Juan
  Urdaibai
San José XIV
Lugañene
Ama Guadalupekoa
Bizkaitarra
Mirotza
Marina de Cudeyo
San Juan
Bou Bizkaia
Cristian Garma
Juan Mari Lujanbio
Joseba Amunarriz
Asier Zurinaga
Aitor Carrillo
Borja Gómez
Endika Perez
Asier Arego

EmaitzakAldatu

Behin betiko denborak
Postua Elkartea 1. Eguna 2. Eguna Denera Diferentzia
1 Urdaibai 19:14:08 19:36:18 38:50:26
-
2 Orio 19:30:90 19:28:16 38:59:06 + 0:08:80
3 Kaiku 19:12:66 19:49:38 39:02:04 + 0:11:78
4 San Juan 19:22:64 19:52:44 39:15:08 + 0:24:82
5 Astillero 19:32:90 20:05:26 39:38:16 + 0:47:90
6 Hondarribia 19:34:76 20:03:48 39:38:24 + 0:47:98
7 Pedreña 19:31:18 20:20:16 39:51:34 + 1:01:08
8 Donostiarra 20:20:52 20:46:40 41:06:92 + 2:16:66

Tripulazio irabazleaAldatu

  • Urdaibai Arraun Elkartea
    • Entrenatzailea: José Manuel Francisco
    • Patroia: Asier Arego
    • Arraunlariak: Fernando Rua, Antonio Miguel Montenegro, Mikel Portularrume, Bersaitz Azkue, Luis Pazos, Oscar Viúdez, Carlos Mañas, Alain Colunga, Javier Polo, Iker Zabala, Miguel Angel Millares, Mikel Ojeda eta Xabier Zulaika
 
2010eko gizonezkoen ohorezko txandako traineruak.

Sailkapen estropadaAldatu

Postua Taldea Denbora
1 San Juan 19:41,62
3 Kaiku 20:02,90
4 Urdaibai 20:03,18
5 Hondarribia 20:06,66
6 Astillero 20:06,98
7 Pedreña 20:16,32
8 San Pedro 20:21,94
9 Castro 20:24,34
10 Camargo 20:31,10
11 Chapela 20:40,40
12 Tiran 20:40,54
13 Zumaia 20:44,86
14 Isuntza 20:45,46
15 Santurtzi 20:51,78
16 Amegrove 20:57,60
17 Zarautz 21:00,18
18 Zierbena 21:09,82
19 Samertolameu 21:22,50
20 Deustu 21:44,78
21 Getaria 21:48,82
22 Trintxerpe 22:14,62
23 Hibaika 22:22,16
24 Luanco 22:56,76

EmakumezkoakAldatu

Parte-hartzaileakAldatu

Talde parte-hartzaileak
Taldeak Traineruak Patroiak
  Bizkaia
  Getaria-Tolosa
  Rias Baixas
  Zumaia
Bizkaia
Esperantza
Galicia
Koruko Ama (Ur-Kirolak)
Aiala Uribelarrea
Olatz Aldalur
Laura Hermo
Maider Urbieta

EmaitzakAldatu

Behin betiko denborak
Postua Elkartea Denbora Diferentzia
1 Rias Baixas 11:11:32
-
2 Getaria-Tolosa 11:28:66 + 0:17:34
3 Zumaia 11:31:60 + 0:20:28
4 Bizkaia 11:47:00 + 0:35:68

Tripulazio irabazleaAldatu

Sailkapen estropadaAldatu

Postua Taldea Denbora
1 Getaria-Tolosa 11:09,34
2 Zumaia 11:10,92
3 Rias Baixas 11:11,30
4 Bizkaia 11:23,56
5 Orio 11:25,12
6 San Juan 11:27,22
7 Hondarribia 11:27,40
8 Astillero 11:37,32
9 O Grove 12:02,84
10 Comunidad Valenciana 12:12,48
11 Torrevieja 12:21,54
12 Betulo 12:24,44
13 Artabria 12:40,10
14 Badalona 13:08,82


Ikus, gaineraAldatu

Kanpo estekakAldatu