2001eko Euskal Bizikleta

XXXII. Euskal Bizikleta 2001eko maiatzaren 30etik ekainaren 3ra egin zuten. Bere 749,1 km-ko ibilbidea osatzeko Juan Carlos Domínguezek 18.33'10" behar zituen.

EtapakAldatu

Etapa Data Ibilbidea km Etaparen irabazlea Sailkapen orokorraren 1.a
1.a Maiatzaren 30a Eibar > Urnieta 134   Mikel Zarrabeitia   Mikel Zarrabeitia
2.a Maiatzaren 31a Urnieta > Bakio 157,6   Jorge Capitán   Mikel Zarrabeitia
3.a Ekainaren 1a Bakio > Oroko Andre Mariaren Santutegia 187   Juan Antonio Flecha   Juan Antonio Flecha
4.a/1.a Ekainaren 2a Mungia > Abadiño 101,5   Alessandro Petacchi   Juan Antonio Flecha
4.a/2.a Ekainaren 2a Abadiño > Hiper Eroski (ban. erloj.) 21   David Millar   Juan Carlos Domínguez
5.a Ekainaren 3a Iurreta > Arrate 148   Ivan Basso   Juan Carlos Domínguez
Guztira 749,1

TaldeakAldatu

17 taldek hartu zuten parte:

Zbk. Kodea Taldea
1-8 EUS   Euskaltel-Euskadi
11-18 USP   US Postal Service
21-28 ONC   ONCE-Eroski
31-38 DFF   Domo-Farm Frites
41-48 KEL   Kelme-Costa Blanca
51-58 MER   Mercatone Uno-Stream TV
61-68 BAN   iBanesto.com
71-77 ALS   Lampre-Daikin
81-88 MCY   Mercury-Viatel
Zbk. Kodea Taldea
91-98 FAS   Fassa Bortolo
101-108 REL   Colchon Relax-Fuenlabrada
111-118 COF   Cofidis, le Crédit par Téléphone
121-128 JAZ   Jazztel-Costa De Almeria
131-138 LIQ   Liquigas-Pata
141-148 CTA   Cantina Tollo-Acqua & Sapone
151-158 TAC   Tacconi Sport-Vini Caldirola
161-168 A2R   AG2R Prévoyance

Emaitzak etaparen araberaAldatu

1. etapaAldatu

Emaitzak
Etaparen sailkapena
# Txirrindularia Taldea Denbora
1.a   Mikel Zarrabeitia ONC 2.59'30"
2.a   Janek Tombak COF + 7"
3.a   Aitor González KEL d.b.
Sailkapen orokorra
# Txirrindularia Taldea Denbora
1.a   Mikel Zarrabeitia ONC 2.59'30"
2.a   Janek Tombak COF + 7"
3.a   Aitor González KEL d.b.

2. etapaAldatu

Emaitzak
Etaparen sailkapena
# Txirrindularia Taldea Denbora
1.a   Jorge Capitán REL 4.09'18"
2.a   Cristian Moreni MER + 11"
3.a   Sergei Ivanov FAS d.b.
Sailkapen orokorra
# Txirrindularia Taldea Denbora
1.a   Mikel Zarrabeitia ONC 7.08'59"
2.a   Jorge Capitán REL + 5"
3.a   Steven Kleynen DFF + 7"

3. etapaAldatu

Emaitzak
Etaparen sailkapena
# Txirrindularia Taldea Denbora
1.a   Juan Antonio Flecha REL 4.35'16"
2.a   Dave Bruylandts DFF + 17"
3.a   Roberto Laiseka EUS d.b.
Sailkapen orokorra
# Txirrindularia Taldea Denbora
1.a   Juan Antonio Flecha REL 11.44'31"
2.a   Mikel Zarrabeitia ONC + 8"
3.a   Dave Bruylandts DFF + 17"

4. etapa/1. atalaAldatu

Emaitzak
Etaparen sailkapena
# Txirrindularia Taldea Denbora
1.a   Alessandro Petacchi FAS 2.18'52"
2.a   Glenn Magnusson DFF d.b.
3.a   Sergei Ivanov FAS d.b.
Sailkapen orokorra
# Txirrindularia Taldea Denbora
1.a   Juan Antonio Flecha REL 14.03'25"
2.a   Mikel Zarrabeitia ONC + 8"
3.a   Dave Bruylandts DFF + 17"

4. etapa/2. atalaAldatu

Emaitzak
Etaparen sailkapena
# Txirrindularia Taldea Denbora
1.a   David Millar COF 26'01"54
2.a   Juan Carlos Domínguez BAN + 4"82
3.a   Igor González de Galdeano ONC + 12"45
Sailkapen orokorra
# Txirrindularia Taldea Denbora
1.a   Juan Carlos Domínguez BAN 14.29'48"
2.a   Igor González de Galdeano ONC + 7"
3.a   Mikel Zarrabeitia ONC + 9"

5. etapaAldatu

Emaitzak
Etaparen sailkapena
# Txirrindularia Taldea Denbora
1.a   Ivan Basso FAS 4.01'40"
2.a   Joseba Beloki ONC + 1'20"
3.a   Aitor Kintana JAZ + 1'38"
Sailkapen orokorra
# Txirrindularia Taldea Denbora
1.a   Juan Carlos Domínguez BAN 18.33'10"
2.a   Joseba Beloki ONC + 3"
3.a   Igor González ONC + 7"

SailkapenakAldatu

Sailkapen orokorraAldatu

# Txirrindularia Taldea Denbora
1.a   Juan Carlos Domínguez BAN 18.33'10"
2.a   Joseba Beloki ONC + 3"
3.a   Igor González de Galdeano ONC + 7"
4.a   Mikel Zarrabeitia ONC + 9"
5.a   Pavel Tonkov MCY + 35"
6.a   Aitor Kintana JAZ + 1'13"
7.a   Guido Trentin COF + 1'15"
8.a   Tyler Hamilton USP + 1'33"
9.a   Roberto Laiseka EUS + 1'39"
10.a   Félix Cárdenas KEL + 2'27"

Puntukako sailkapenaAldatu

# Txirrindularia Taldea Puntu
1.a   Mikel Zarrabeitia ONC 51
2.a   David Millar COF 47
3.a   Juan Carlos Domínguez BAN 44
4.a   Joseba Beloki ONC 41
5.a   Igor González de Galdeano ONC 40

Mendiko sailkapenaAldatu

# Txirrindularia Taldea Puntu
1.a   Juan Antonio Flecha REL 36
2.a   Jorge Capitán REL 32
3.a   Alberto Lopez de Munain EUS 24
4.a   Stefan Rütimann TAC 24
5.a   Joseba Beloki ONC 16

Tarteko helmugen sailkapenaAldatu

# Txirrindularia Taldea Puntu
1.a   Stefan Rütimann TAC 8
2.a   Igor Astarloa MER 3
3.a   Aleksandre Botxarov A2R 3
4.a   Bingen Fernández EUS 3
5.a   Antonio Tauler KEL 3

Taldekako sailkapenaAldatu

# Taldea Denbora
1.a   ONCE-Eroski 55.39'49"
2.a   iBanesto.com + 8'35"
3.a   Fassa Bortolo + 9'35"
4.a   US Postal Service + 10'04"
5.a   Cofidis, le Crédit par Téléphone + 10'13"

Sailkapenen bilakaeraAldatu

Etapa
(Garailea)
Sailkapen orokorra Puntukako sailkapena Mendiko sailkapena Tarteko helmugen sailkapena Taldeen sailkapena
1.a
(Mikel Zarrabeitia)
Mikel Zarrabeitia Mikel Zarrabeitia Eladio Jiménez Janek Tombak ONCE-Eroski
2.a
(Jorge Capitán)
Jorge Capitán Jorge Capitán Stefan Rütimann
3.a
(Juan Antonio Flecha)
Juan Antonio Flecha Mikel Zarrabeitia
4.a/a
(Alessandro Petacchi)
Alessandro Petacchi
4.a/b (ITT)
(David Millar)
Juan Carlos Domínguez David Millar
5.a
(Ivan Basso)
Mikel Zarrabeitia Juan Antonio Flecha
Azkena Juan Carlos Domínguez Mikel Zarrabeitia Juan Antonio Flecha Stefan Rütimann ONCE-Eroski

Kanpo estekakAldatu