10. linea (Araba Bus)
Araba Buseko 10. linea ( estilitzatua) hiriarteko autobus linea bat da, Logroñoko geltokia Harorekin lotzen duena. Guztira 16 geltoki ditu, 54,0 kilometrotan banatuta, eta 60 minutu inguru behar dira horiek egiteko.
Logroño ↔ Haro | |
---|---|
Araba Busaren parte da | |
Geltokiak | 16 |
Hasiera | 2015ko ekainaren 29a |
Eragilea | Líneas Regulares de Álava |
Luzera | 54,0 km |
Denbora | 60 min |
Linea 2015ko ekainaren 29an inauguratu zen eta ordutik Líneas Regulares de Álava enpresak ustiatzen dute.
Historia aldatu
Araba Buseko linea 2015ko ekainaren 29an inauguratu zen eta lineetarekin. Líneas Regulares de Álava enpresari eman zitzaion emakida, hamar urterako.
Ibilbidea aldatu
Logroño → Haro | |||||||
Geldialdia | Udalerria | Gunea | Konexioak | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
■ | Logroño (autobus geltokia) |
Logroño | 6. gunea | autobus geltokia |
|||
● | Logroño (Portales) |
Logroño | 6. gunea | ||||
● | Casablanca | Guardia | 5. gunea | ||||
● | Serna | Guardia | 5. gunea | |
|||
● | Asa | Lantziego | 5. gunea | |
|||
● | Guardia (hotel-gasolindegia) |
Guardia | 5. gunea | ||||
● | Guardia | Guardia | 5. gunea | |
|||
● | Paganos | Guardia | 5. gunea | ||||
● | Nabaridas | Nabaridas | 4. gunea | ||||
● | Leza | Leza | 4. gunea | ||||
● | Leza (ospitalea) |
Leza | 4. gunea | |
|||
● | Samaniego | Samaniego | 4. gunea | |
|||
● | Abalose | Abalose | 4. gunea | ||||
● | Donebikendi Zuntzerra | Donebikendi Zuntzerra | 4. gunea | ||||
● | Bastida | Bastida | 4. gunea | ||||
■ | Haro | Haro | 4. gunea |
Haro → Logroño | |||||||
Geldialdia | Udalerria | Gunea | Konexioak | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
■ | Haro | Haro | 4. gunea | ||||
● | Bastida | Bastida | 4. gunea | ||||
● | Donebikendi Zuntzerra | Donebikendi Zuntzerra | 4. gunea | ||||
● | Abalose | Abalose | 4. gunea | ||||
● | Samaniego | Samaniego | 4. gunea | |
|||
● | Leza (ospitalea) |
Leza | 4. gunea | |
|||
● | Leza | Leza | 4. gunea | ||||
● | Nabaridas | Nabaridas | 4. gunea | ||||
● | Paganos | Guardia | 5. gunea | ||||
● | Guardia | Guardia | 5. gunea | |
|||
● | Guardia (hotel-gasolindegia) |
Guardia | 5. gunea | ||||
● | Asa | Lantziego | 5. gunea | |
|||
● | Serna | Guardia | 5. gunea | |
|||
● | Casablanca | Guardia | 5. gunea | ||||
● | Logroño (Portales) |
Logroño | 6. gunea | ||||
■ | Logroño (autobus geltokia) |
Logroño | 6. gunea | autobus geltokia |
Ordutegiak aldatu
Logroño → Haro | ||||||||
Astelehendik Ostiralera | Larunbat eta Jaiegunetan | |||||||
Logroño | 07:45 | 13:00 | 14:20 | 17:00 | 21:55 | 09:30 | 11:20 | 19:30 |
Guardia | 08:09 | 13:24 | 14:44 | 17:24 | 22:19 | 09:54 | 11:44 | 19:54 |
Samaniego | 08:26 | 13:41 | 15:01 | 17:41 | 2:36 | 10:11 | 12:01 | 20:11 |
Bastida | 08:39 | 13:54 | 15:14 | 17:54 | 22:49 | 10:24 | 12:14 | 20:34 |
Haro | 08:49 | 14:04 | 15:24 | 18:04 | 22:59 | 10:34 | 12:24 | 20:44 |
Haro → Logroño | ||||||||
Astelehendik Ostiralera | Larunbat eta Jaiegunetan | |||||||
Haro | 06:25 | 09:05 | 14:20 | 15:40 | 18:10 | 09:40 | 11:05 | 17:50 |
Bastida | 06:35 | 09:15 | 14:30 | 15:50 | 18:20 | 09:50 | 11:15 | 18:00 |
Samaniego | 06:48 | 09:28 | 14:43 | 16:03 | 18:43 | 10:06 | 11:31 | 18:16 |
Guardia | 07:05 | 09:45 | 15:00 | 16:20 | 19:00 | 10:20 | 11:45 | 18:30 |
Logroño | 07:29 | 10:09 | 15:24 | 16:44 | 19:24 | 10:44 | 12:0 | 18:54 |
Tarifak aldatu
Zonaldeak aldatu
Linea horrek, guztira, 3 zonalde zeharkatzen ditu, eta honela banatzen dira:
- 4. gunea: Abalose, Bastida, Donebikendi Zuntzerra, Haro, Leza, Nabaridas eta Samaniego
- 5. gunea: Guardia eta Lantziego
- 6. gunea: Logroño
Txartelak aldatu
Txartelak eta prezioak Araba Bus sarekoak dira. Zonalde-jauzirik gabeko joan-etorriek 1,45 € balio dute; zonalde-jauzia eginez gero, berriz, 1,90 € jauzi baterako eta 2,90 € bi jauzirako. Hobariak daude BAT, BARIK eta MUGI txartelen erabiltzaileentzat, bai eta familia ugarientzat ere.
Erreferentziak aldatu
- Araba Bus. «10. linea» Arabako Foru Aldundia.